Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizme yönelik sportif faaliyetlerde izin süresi 5 yıla yükseldi

01 Haziran, 2018 | 11:16

Turizme yönelik sportif faaliyetlerde izin süresi 5 yıla yükseldi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Yönetmeliği’nde değişiklik yaparak turizme yönelik sportif faaliyetlerde izin süresini 5 yıla yükseltti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yapılan değişiklikle birlikte, turizm amaçlı sportif faaliyet alanları bundan böyle her yıl belirlenmeyecek.

Yönetmeliğin 9. maddesinde yapılan değişiklikle, bir yıl ile sınırlı olan turizm amaçlı sportif faaliyet için valilikten alınan iznin süresi 1-5 yıl olarak değiştirildi.

İşletmeler böylelikle, her sene izin belgesi alma derdinden kurtulmuş oldu.

Sportif faaliyetlerde izin süresi 5 yıla yükseldi

Yönetmeliğin 9. maddesinin yer alan “‘Denizde gerçekleştirilecek turizm amaçlı su üstü ve su altı sportif faaliyetleri için en fazla bir takvim yılını kapsayacak şekilde valilikten alınan deniz turizmi aracı işletmesi belgesi, izin belgesi yerine geçer.” ifadesi ise “Denizde gerçekleştirilecek turizm amaçlı su üstü ve su altı sportif faaliyetler için valilikten alınan deniz turizmi aracı işletmesi belgesi, izin belgesi yerine geçer.” şeklinde değiştirildi.

Tesis önünde belirlenen parkurlar dışında yer alan ve bir işletmeye verilecek parkur için birden fazla işletme tarafından başvuruda bulunulması durumunda, yeterliliği uygun görülen işletmelerden altyapı hizmetlerine en çok katkı payı veren işletmeye izin verilecek.

Söz konusu katkı payı Bakanlık Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü hesabına yatırılacak. Helikopterli kayak (Heliski) için belirlenen parkur alanında turizm amaçlı sportif faaliyette bulunabilme izni tek bir acenteye verilecek.

Aynı Yönetmeliğin 12. maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan “en fazla bir takvim yılını kapsayacak şekilde” ibaresi yürürlükten kaldırıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanlığ, Turizm faliyeti, urizm Amaçlı Sportif Faaliyet Yönetmeliği,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları