Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizme 300 milyon TL’lik kaynak için imzalar atıldı!

04 Haziran, 2018 | 15:53

Turizme 300 milyon TL'lik kaynak için imzalar atıldı!

Turizme 300 milyon TL’lik kaynak için imzalar atıldı. Türk Eximbank’ın seyahat acentelerine destek sağlaması amacıyla TÜRSAB ile Eximbank arasında protokol imzalandı.

Seyahat acentelerine 300 milyon liralık kaynak için imzalar bugün atıldı. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın imza koyduğu protokol, Eximbank’ın seyahat acentelerine destek sağlanması için imzalanan ilk anlaşma olma özelliğini de taşıyor.

Turizme 300 milyon TL’lik kaynak için imzalar atıldı!

İlk defa seyahat acenteleriyle çalıştıklarını belirten Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, 2016 yılından beri turizm sektörüne pozitif ayrımcılık yapmaya çalıştıklarını belirtti.

Turizme verdikleri desteği 2017 yılında % 83 oranında arttırdıklarını söyleyen Adnan Yıldırım, bu senenin ilk 5 ayında sağlanan destek tutarında ise % 45 atış yaptıklarının altını çizdi.

“Cari açığın üçte biri sektör tarafından kapatılıyor”

Turizmin Türkiye için stratejik sektörlerin başında geldiğini belirten TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ise, cari açığın üçte birinin sektör tarafından kapatıldığını vurguladı.

Artık küçük ölçekli acentelerin de ihtiyaç duyduğu kaynağa uygun koşullarda ulaşabildiğini söyleyen TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, birliğin girişimleriyle hayata geçirilen desteklerin acentelerin toparlanma sürecine destek olacağını sözlerine ekledi.

Maksimum faiz % 8

Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, bu konu ile ilgili sosyal medya hesabı Twitter’dan bir mesaj paylaşarak, “Sayın Bakanlarımız @ZeybekciNihat ve @NumanKurtulmus huzurunda imzaladığımız protokol #TÜRSAB üyeleri için bir ilk oldu. Bankamız kaynağından verilecek ₺300 milyon destek kredisi, 3 Bankamız aracılığıyla TL’de %8, dövizde libor/euribor+%1,5 azami faiz oranlarıyla kullandırılacak.” ifadelerine yer verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adnan Yıldırım, Eximbank Genel Müdürü, Firuz Bağlıkaya, Türk Eximbank, Türsab, TURSAB Başkanı,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları