Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmdeki gelişme otel satışlarını artırdı

10 Kasım, 2013 | 11:12

otel-fiyatlari Son yıllarda yabancı ziyaretçilerin Türkiye’ye gösterdiği yoğun ilgi, turistik tesis piyasasına da yansıdı. Satılık tatil köyü fiyatları bir önceki yıla oranla yüzde 402 arttı.

2013 yılında satılık turistik tesis sayısında yüzde 38 oranında artış yaşandı. En yüksek ilan adedi artışı yüzde 90’lık oranla butik otellerde yaşanırken, butik oteli yüzde 38 ile apart oteller ve yüzde 33 artışla tatil köyleri takip etti. Turistik tesislerdeki ortalama satış fiyatı ise 1 milyon 725 bin TL olarak kaydedildi.

Marmaris’te fiyat yüzde 1355 arttı

Gözde tatil beldelerinden Marmaris’te geçtiğimiz yıl ortalama 495 bin TL olan tesis fiyatları, bu yıl yüzde 1355 oranında artarak 7 milyon 200 bin TL oldu. İlan adedi ise yüzde 200 oranında arttı. Antalya’nın Manavgat ilçesinde de turistik tesis fiyatları yüzde 50 oranında artarak, ortalama 1 milyon 800 bin TL’ye yükseldi. Verilere göre Bakırköy ortalama 6 milyon 500 bin TL ile İstanbul’un en yüksek fiyatla turistik tesis satışının gerçekleştiği ilçesi oldu.

En pahalı butik oteller İzmir’de

Türkiye’nin son dönemde en çok ilgi gören tatil merkezleri arasında olan İzmir, butik otel fiyatlarıyla öne çıkıyor. İzmir’deki butik oteller ortalama 2 milyon 900 bin TL’den alıcı buldu. İzmir’i ortalama 765 bin TL ile Muğla takip etti. Otel fiyatlarında ise Antalya ortalama 3 milyon 300 bin TL ile ilk sırada yer alırken, İstanbul’da ortalama otel fiyatı 3 milyon 200 bin TL olarak belirlendi. Apart oteller de Antalya’da ortalama 1 milyon 340 bin TL, Muğla’da da ortalama 937 bin 500 TL’den satışa sunuldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya otel fiyatları, Antalya otellleri, izmir otel fiyatları, Marmaris, Marmaris Otelleri, Muğla Marmaris otelleri, otel fiyatları, tatil köyü fiyatları, tatil köyü fiyatları Antalya, tatil köyü fiyatları İzmir, tatil köyü fiyatları Marmaris,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları