Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde yeni model

26 Eylül, 2009 | 12:29

carpe diem claros İnşaatta çalışan mühendisin ortak olduğu Carpe Diem Claros zincire dönüşecek.

Vatan gazetesinin haberine göre Öger ve IC Grup için tesisler yapan Yapı Market Group’un (YMG) 40 milyon dolar yatırımla İzmir Özdere’de inşa ettiği Carpe Diem Claros Otel, çalışanlarını ortak alarak turizm sektöründe yeni bir modele imza attı. Süzer Holding eski Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Saral ile Antalya’da turizm tesisinin inşaatı yapan Yunus Alan ve Bülent Ağaçcıoğlu’nun sahibi olduğu Yapı Market Group’un ortaklığı ile başlanan yatırımda 9.5 ay süren inşaat aşamasında yatırıma mühendis ve mimarlar da ortak edildi. 2008’de 2 ortakla başlanılan yatırım, 7 ortakla tamamlandı.

Otelin ortaklarından Kenan Saral, “Bize katkısı olduğunu düşündüğümüz çalışanlarımızı ortak yapıyoruz. Bunun için bir sermaye koyması da gerekmiyor. Performansı iyiyse genel müdürümüzü de ortak olarak alabiliriz” dedi.

Carpe Diem markasını zincire dönüştüreceklerini ve ikinci halka için Marmaris’te arazi baktıklarını söyleyen Saral, her iki yılda bir otel açmayı planladıklarını ancak krizle bu planı askıya aldıklarını kaydetti. Carpe Diem Claros Oteli Genel Müdürü Can Bekin ise TUI’nin ünlü SPA otelleri ile çalıştığı Vital kataloğuna girdiklerini belirterek, İsviçre pazarı ile de çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Bekin,“2010’da TUI’nin 8 kataloğuna gireceğiz. Kış aylarında yabancılara domuz avı ve paintball turları düzenleyeceğiz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bülent Ağaçcıoğlu, Can Bekin, Carpe Diem Claros, İzmir Özdere, Kenan Saral, Sektörel Turizm Haberleri, Süzer Holding, Turizm, Turizm Gazetes, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Yapı Market Group, Yunus Alan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları