Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde tehlikenin fotoğrafı! İngiliz turistler Türkiye’yi terk ediyor

14 Eylül, 2015 | 15:38

Rusya ve Almanya’dan sonra Türkiye’ye en çok turist gönderen ülke olan İngiltere’den kötü haberler geliyor. İngiliz turist sayısının ne kadar azaldığı resmi istatistiklerde olmasa da havaalanı bilgi ekranlarında açıkça görülüyor.

Yabancı turist sayısındaki düşüşü okulların açılmasını erteleyip Türk turistlerle dengelemek isteyen turizm sektörüne kötü haberler gelmeye devam ediyor.

Rusya ve Almanya’dan gelen turist sayısında resmi olarak büyük düşüş yaşanırken İngiliz turistler de Türkiye’yi bırakıp İspanya, Portekiz ve Yunanistan’a yönelmeye başladı. 2015’in ilk 6 İngiltere’den Türkiye’ye 950 bin turist geldi. Bu sayı 2014’te 961 bin idi. Ancak henüz açıklanmayan Temmuz ve Ağustos ayı istatistiklerinde İngiliz turist sayısının çok daha düşük çıkması bekleniyor. Bunun en somut verisi ise havaalanlarının bilgi ekranlarında gizli.

Kuzey İngiltere’den gelen turistlerin büyük çoğunluğunun kullandığı Leeds Bradford Havaalanının bilgi ekranı bu konuda ipucu veriyor. Geçtiğimiz yıllarda Ekranların yarısı Muğla Dalaman, Bodrum Milas ve Antalya havaalanı ile dolup taşarken bu sene bu havalimanlarının ismini görmek kolay değil. Bilgi ekranlarında Dalaman, Milas ve Antalya havaalanlarının yerini bu sene Alicante, Ibiza, Barcelona, Malaga, Fuerteventura, Corfu, Heraklion ve Faro isimleri doldurmuş durumda.

İlk 6 aylık resmi istatistiklerde İngiliz turist sayısındaki azalış sadece yüzde 1 olarak gösterilse de Temmuz ve Ağustos aylarının eklenmesiyle gelecek yeni istatistiklerde büyük düşüşün resmi kayıtlara da geçmesi bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alicante, Antalya, Bodrum, bodrum milas, Bodrum Milas Havaalanı, Corfu, Dalaman, Dalaman Havaalanı, Fuerteventura, Heraklion, İbiza, ingiliz turist sayısı, İngiltere, Malaga, milas havaalanı, Muğla, Muğla Dalaman,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları