Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde sorunların çözümü için şehirler arası işbirliği şart”

19 Ağustos, 2010 | 11:50

Mersin Turizm Platformu Başkanı Numan Olcar, sosyo-ekonomik sorunların çözümü için hazırlanan büyük ölçekli projelerde şehirlerin işbirliği yapması gerektiğini söyledi.

Tüm bölgenin geleceğini ilgilendiren Uluslararası Çukurova Havaalanı gibi projelerin şehir fanatizmine ve bürokrasiye kurban edilmemesi gerektiğini belirten Olcar, “Bu amaçla Turizm Platformu olarak Adana ve komşu illerin karar alıcılarıyla birlikte basına açık toplantılar yapmayı planlıyoruz.” dedi.

Bu kadar büyük projelerde bürokratik aksaklıkların normal olduğunu belirten Olcar, “Bölgenin geleceğini değiştirecek böylesi büyük projelerin her yönüyle değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu yüzden sorun olabilecek her ayrıntı titizlikle incelenmek zorunda. Devlet Su İşleri’nin havaalanının yeri konusundaki olumsuz görüşünün de teknik ayrıntılar ortaya çıktığında aşılacağına inanıyorum. Burada önemli olan kendimizi iyi anlatmamız ve bölgenin gelişmesi için havaalanına duyulan ihtiyaç konusunda kamuoyu çalışmalarını hız kesmeden sürdürmek. Çünkü bu havaalanı sadece bir şehrin ihtiyacını karşılanmasını amaçlamıyor, kuzey-güney, doğu-batı hattındaki uzun uçuşlarda taşınacak insan ve yük trafiğinde Türkiye’nin önemli bir merkez olması için planlanıyor.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mersin Turizm Platformu Başkanı Numan Olcar, Numan Olcar, Numan Olcar Kİmdir, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
nimetseyrekel
19 Ağustos, 2010

ülkemizin turizm potansiyeli sadece antalya değil..mersinin de muhteşem güzelliği mevcut olup geniş kapsamlı turizme açılması yatırım yapılması gerek..turizm bölgeleriyle işbirliğine gelince .bu biraz zor olur. zira antalya bölgesinde turizm içinde çalışan biri olarak söylüyorum.zira başkent turizm merkezi olmasına rağmen burada bile işbirliği zihniyeti yok.kadıki başka bölgeyle paylaşmazlar.ancak turizm yasası diye bir yasal dayanağı olan kanunlar olursa ,ozaman birlik beraberliği sağlamak mümkün olur..

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ağustos 19th, 2010 at 23:12 nimetseyrekel mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları