Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde parlayan yeni yıldız Küba

07 Haziran, 2016 | 11:58

Turizmde parlayan yeni yıldız Küba

Bol güneşli bir tatil istiyorsanız, bu arada tarihi ve kültürel eserleri de ziyaret edeyim diyorsanız, Küba hiç kuşkusuz ziyaret edebileceğiniz ideal ülkelerden birisi.

Karayipler Denizindeki en büyük ada olma unvanı elinde tutan Küba’yı ziyaret eden turistler her geçen yıl giderek artıyor.

Daniel Castellanos, Havana’da taksi şoförlüğü yapıyor. Başkentte, 1959 Buick marka otomobiliyle her yıl yüzlerce turiste hizmet veriyor. Euronews mikrofonlarına konuşan Daniel Castellanos, turistleri Küba’ya bağlayan unsurları şu şekilde sıraladı:

“Turistler bizim yardımseverliğimiz, sürekli mutlu ve sağlam aile yapımızla, güvenli bir ülke olmamız nedeniyle Küba’yı çok sevdiklerini söylüyorlar”

Turizm fuarı ilgiyi artırdı

Küba’da düzenlenen turizm fuarı, oldukça rahat ve adeta parti havasında gerçekleşen bir etkinlik. Fuarı, bu yıl 53 ülkeden 174 gazeteci izledi. Moda defileleri, danslar ve müzik, Küba yaşamının tanıtıldığı bu fuarı oldukça cazip ve renkli bir etkinliğe dönüştürmüş durumda.

“Küba, hiç bitmeyen yaz mevsimi, güzel desenlerin, güzel renklerin sıcak ülkesi” sloganı ile fuarda Küba’nın tanıtımı yapıldı.

Küba elbette sadece salsa dansı ve Che Guevara değil. Turistlerin çoğu buraya el değmemiş plajları için geliyor. Avrupa ülkelerinden gelen charter uçaklarının sayısı giderek artarken, yatak kapasitesini artırabilmek için sürekli yeni oteller inşa ediliyor. Küba’da 126 yeni otel inşaatı için proje hazırlanmış. Küba hızla turizm sanayisini geliştirmeyi arzu ediyor, bazıları bunun Küba’nın karakteristik özelliğine zarar vereceği endişesini taşıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, Küba ABD, Küba Gezilecek Yerler, Küba Haberleri, Küba Havana, Küba tatili, Küba Turist, Küba Turizm, Küba Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları