Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde ortak korku: Sahte içki

25 Nisan, 2009 | 11:55

Sahte İçki Korkusu Sezonun başlamasıyla birlikte yavaş yavaş hareketlenen turizm sektöründe en sıkıntılı olduğu konuların başında sahte içki geliyor.

Birkaç hafta önce Antalya’nın Kemer ilçesinde tatil yapan bir grup Alman gençten 7’si alkol komasına girmiş ve bunlardan 3’ü hayatını kaybetmişti.

Bu olay, bugünlerde kapılarını açan otelleri tedirgin ediyor.

Antalya Gümrük Muhafaza Başmüdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda 2008’de otellerde ele geçirilen kaçak içkinin parasal değeri 1 milyon 500 bin TL’yi aştı. Yiyecek İçecek Yöneticileri Derneği (YİYDER) Başkanı Aydın Özdemir, “Otellerdeki sahtecilik sadece kaçaklarla sınırlı değil. Oralarda sahte içki de üretiliyor. Oteller, sahte içkileri bar altlarındaki depolarda barmenlere veya köylülere ürettiriyor” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aydın Özdemir, YİYDER,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları