Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde olumlu gelişmeler

07 Temmuz, 2009 | 11:23

Aydın Ayaydın Türkiye turizm tesisleri açısından dünyanın önde gelen ülkeleri arasında. Ancak güzelim turizm beldelerindeki bu tesisler bekledikleri ilgiyi görüyor mu derseniz, kuşkularım var.

Doğanın, güneşin, kum ve denizin en güzeli bizde; en güzel tesisler de bizde. Acaba bunları dünyaya iyi tanıtabiliyor muyuz? Bana kalırsa hayır.

Yalnız, kendi çabasıyla tanıtımı başaran markalar da var.

Pazar Vatan’a konuk ettiğim ünlü iş adamlarıyla tatil röportajlarım dolayısıyla hafta sonunda başta Bodrum olmak üzere Göcek, Dalaman ve Antalya’daki bazı tesisleri görme fırsatı buldum. Antalya Belek’teki 5 yıldızlı “Blue Collection”ı dolaştım.

Dünyanın her tarafındaki turizm tesislerini görmüş biri olarak, 2000 yılında hizmete açılan ülkemizdeki bu tesis kadar güzel ve iyi servis veren bir tesis görmedim.

Araştırdım, bu otel Avusturya TUI tarafından işletiliyor. Daha önce Sillyum Otel olarak faaliyetini sürdürürken, buraya turist gönderen TUI, gördüğü ilginin farkına varıp tesisi Sillyum’dan 6 yıllığına kiralıyor ve Blue Collection olarak işletmeye devam ediyor. Yeşil ile iç içe olan otel tıka basa dolu, işletmeci memnun. Merak ettim, ilgi bu tesise mi özgü yoksa tüm tesislerimizde durum böyle mi? Sanırım marka olarak eski Sillyum, yeni Blue Collection, kendisini fark ettirerek öne çıkmış. Gördüğüm kadarıyla da Blue Collection TUI’nin yeni yıldızı olmaya aday.

Sarıgerme’de Hilton ayrıcalığı

Göcek’te Zeytin Adası’nda Ahmet Nazif Zorlu ile röportajımı tamamlamışken, Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, “Hocam neredesin” diye telefon etti. “Göcek’teyim” dedim. “Biz de Sarıgerme Hilton’dayız. Bu gece açılışı var. İnanılmaz bir tesis. Sizin de görmenizi isterim” dedi.

Ahmet Nazif Zorlu’nun teknesiyle Zeytin Adası’ndan Göcek’e, oradan da arabamla 15 km. uzaklıktaki Sarıgerme Hilton’a gittim. Gördüğüm manzaradan çok etkilendim. Görülmemiş mimarisiyle muhteşem bir tatil cenneti. Odama yerleştikten sonra üstümü değiştirip hemen tesisi dolaştım. Git git bitmiyor. Ne ararsan var. Havuzlar ve kumsal muhteşem.

Dalaman’ın Sarıgerme Plajı’nda 1553 dönüm üzerine kurulu Hilton Resort’un kendisine ait 650 m. uzunluğunda özel kum plajı var. Tesisin hemen yanında yer alan Dalaman ırmağında rafting düzenleniyor. Hilton Dalaman Golf Resort&Spa eşsiz lokasyonuyla yerli ve yabancı turistlere Sarıgerme’nin hem doğal, hem de kültürel güzelliklerini sunuyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katıldığı açılışta parlamentoda birlikte görev yaptığım eski Bakan Işılay Saygın’la ve daha birçok dostumla karşılaştım. Öğrendim ki bu güzel tesis için arsa, dönemin Bakanı Işılay Saygın tarafından tahsis edilmiş. Işılay Saygın da bu eserini görmeye gelmiş.

Türkiye’nin layık olduğu bu güzel tesislerinin yabancı turistlerle dolması için el ele vermeli ve ülkemize döviz kazandırmalıyız.

Aydın Ayaydın / Vatan

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Altıparmak, Antalya, Aydın Ayaydın, Blue Collection, Dalaman, Göcek, Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Sarıgerme, Sarıgerme Hilton, Sarıgerme Hilton Resort SPA, Sektörel Turizm Haberleri, Zeytin Adası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları