Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘Turizmde nitelikli eleman gücü markalaşmayı sağlıyor’

01 Mayıs, 2012 | 15:08

Turizm sektöründe yetişmiş eleman gücü markalaşmayı sağlıyor.

Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği (Side-TUDER) Başkanı Cengiz Haydar Barut, destinasyon bölgesinde turizm sektörünün 50 bin kişiyi istihdam ettiğini söyledi. Yetişmiş eleman gücü olmadan turizmde markalaşmanın olamayacağının altını çizen Barut, her alanda olduğu gibi turizmde de eğitimin şart olduğunu kaydetti.

Turizm okullarında okuyan öğrencilerin İngilizce, Rusça ve Almanca yayınları yakından takip etmesi gerektiğine dikkat çeken Barut, Antalya bölgesine dünyanın 4 bir yanından tatil için yabancı konuk geldiğini ve bunların büyük çoğunluğunun da eğitim seviyelerinin yüksek olduğunu söyledi

Barut, “Turizm sektörü tamamen yetişmiş insan gücüne bağlı sürekli yenileyen bir sektör. Sektör, insanın insanı hizmet ettiği bir alan olduğu için müşteri memnuniyeti öne çıkıyor. Sektörde markalaşma ve dünya pazarında bir numara olmanın yolu eğitimden geçiyor. Turizm okullarından okuyan öğrenciler aynı zamanda gönüllü turizm elçileri olduğu için eğitimleri çok önemli. 5 yıldızlı konaklama tesisi olmasına karşı nitelikli eleman gücü olmazsa, sürdürülebilir turizm yapılamaz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanca, İngilizce, Rusça, Turizm, Turizm çalışanları, Turizm Haberleri, Turizm sektörü, Turizmci,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları