Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde Kaos! “TÜRSAB’ta Genel Kurul Seçimleri Ertelendi”

27 Kasım, 2017 | 17:18

3-4 Aralık tarihlerinde yapılması planlanan TÜRSAB Genel Kurulu ertelendi. 18 yıldır başkanlık görevini yürüten Başaran Ulusoy ise yeniden aday olmayacağını açıkladı.

Gelecek hafta yapılması gereken TÜRSAB Genel Kurulu’nun ertelenmesi ve başkan Başaran Ulusoy’un yeniden aday olmayacağı açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

Kasım ayının başında özel bir bankanın TÜRSAB Seyahat Acentaları Hizmetleri Limited Şirketi’ne, 3 milyon 567 bin TL tutarındaki alacağı nedeniyle haciz işlemi başlattığı ve sonrasında kararın kaldırıldığı iddialarıyla gündem gelen TÜRSAB’da sular durulmadı.

Bir süredir hareketli günler yaşayan bu durumlardan rahatsızlığı bilinen Turizm Bakanlığı’nın yönetim kurulunun aldığı erteleme sayesinde TÜRSAB hakkında nihai kararını ilerleyen günlerde vermesi bekliyor.

TÜRSAB’tan erteleme ile yapılan açıklama ise şöyle:

Sayın Üyemiz,

Yönetim Kurulumuzun, 24.11.2017 tarih ve 57 nolu olağanüstü toplantısında alınan karar gereği 23. Olağan Genel Kurulumuz ertelenmiştir. Söz konusu karar aşağıda siz değerli üyelerimizin dikkatlerine önemle sunulur.

“1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’nun 34.maddesinin (A) bendi gereğince; Birliğimizin, 23. Olağan Genel Kurulu, 26.11.2017 Pazar günü saat 10:30’da İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu’nda ilk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının yasa gereğince çoğunluk aranmaksızın, aynı yer ve aynı saatte 02.12.2017 Cumartesi günü, seçimlerin ise ikinci toplantıyı takiben 03.12.2017 Pazar günü 09:00-17:00 saatleri arasında aynı yerde yapılacağı, Yönetim Kurulumuzun 20.09.2017 tarih ve 52 no.lu olağan toplantısında karar altına alınmıştır.

Ancak söz konusu Genel Kurul hazırlık sürecinde yaşanan bazı hususlar nedeniyle, Genel Kurulun selameti açısından aşağıdaki kararın alınması zarureti hasıl olmuştur.

Bu nedenle; Genel Kurul öncesinde gerek sözlü, gerekse sosyal medyada üyeler arasında meydana gelen yazışma trafiğine bağlı olarak ortamın gerginleştiğinin tespit edilmesi ve Genel Kurula katılacak üyeler arasında önemli bir kutuplaşmanın meydana gelmesi, dolayısıyla Genel Kurul salonunda ciddi bir kaos yaşanacağı öngörüldüğünden ve toplantı esnasında huzur ve sükunetin kontrol edilmesinin mümkün olamayacağı anlaşıldığından 23.Olağan Genel Kurulun ertelenmesine, oybirliği ile karar verildi.”

Başaran Ulusoy çekildi

Bu arada 18 yıldır TÜRSAB Başkanı olan ve 23. Genel Kurul için de aday olduğunu duyuran Başaran Ulusoy, yaptığı açıklama ile adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Ulusoy açıklamasında, “Camiamızda artık kavgaya, kine ve bölünmeye gönlüm razı gelmiyor. Zira devir, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etme, kenetlenme devridir. Ancak, yaşadığımız ve hiç alışık olmadığımız bu gergin süreç şahsım üzerine kurgulanarak devam ettirildiğinden ömrünün büyük bir bölümünü bu sektöre ve Birliğimize hizmet ederek geçiren bir büyüğünüz olarak kabullenme sınırımı aşmış bulunmaktadır. Bu nedenle; Birliğin 23. görev dönemi Yönetim Kurulu Üyeliği adaylığından çekildiğimi bilgilerinize sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Emirates Dubai Stopover

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turizm Bakanlığı, Türsab, TURSAB Başkanı, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRSAB Genel Kurulu, TÜRSAB Genel Seçimi, TÜRSAB Kaos,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları