Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde İyileşme Değil Zarardan Kar Var!

08 Mayıs, 2017 | 15:25

Turizmde İyileşme Değil Zarardan Kar Var!

Turizm rakamları, son dönemde turizmde patlama yaşandığına dair çıkan haberlerin aksini söylüyor / Turizmde İyileşme Değil Zarardan Kar Var!

Türkiye turizminde Rusya ile yaşanan uçak kriziyle başlayan çöküş, 2017 sezonunda da etkisini sürdürecek gibi. Türkiye turizminin bel kemiği Antalya’daki veriler, son günlerde yapılan “turizmde iyileşme var” açıklamalarıyla çelişiyor.

Antalya Hava Limanı Mülki İdare Amirliği ve Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından paylaşılan bilgilere göre, çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıkça görülüyor.

2017’nin ilk 4 ayında turizm rakamlarında, 2016’ya oranla yüzde 2’lik bir artış gerçekleşirken, turizm sezonunun normal olduğu 2015’in ilk 4 ayına oranla ise yüzde 28.5’lik bir düşüş var.

Rus Turist Sayısı Arttı! Peki Almanya ve Hollanda?

Açıklanan rakamlara göre, 2016’nın ilk dört ayında 12 bin 39 turistin geldiği Rusya’dan 2017’nın ilk dört ayında 186 bin 845 turist geldi. Buna karşın Almanya’dan gelen turist sayısında yüzde 31’lik bir düşüş olduğu görülüyor. 2016’nın ilk dört ayında 331 bin 632 turistin geldiği Almanya’dan aynı dönem için 2017’de gelen turist sayısı 229 bin 51.

Hollanda’da Türkiye’ye gelen turist sayısında düşüş yaşandı. 2016’ya oranla 2017’nın ilk dört ayında yüzde 37’lik bir düşüşün yaşandığı Hollandalı turist sayısı 67 bin 986’dan 43 bin 105’e geriledi.

Rus turist sayısındaki artış ile Almanya ve Hollanda’dan gelen turist sayısındaki düşüş göz önüne alındığında Turizmde İyileşme Değil Zarardan Kar Var demek yanlış olmaz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turist, Rus Turist, Rusya, Turizm,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları