Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde İyileşme Değil Zarardan Kar Var!

08 Mayıs, 2017 | 15:25

Turizmde İyileşme Değil Zarardan Kar Var!

Turizm rakamları, son dönemde turizmde patlama yaşandığına dair çıkan haberlerin aksini söylüyor / Turizmde İyileşme Değil Zarardan Kar Var!

Türkiye turizminde Rusya ile yaşanan uçak kriziyle başlayan çöküş, 2017 sezonunda da etkisini sürdürecek gibi. Türkiye turizminin bel kemiği Antalya’daki veriler, son günlerde yapılan “turizmde iyileşme var” açıklamalarıyla çelişiyor.

Antalya Hava Limanı Mülki İdare Amirliği ve Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından paylaşılan bilgilere göre, çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıkça görülüyor.

2017’nin ilk 4 ayında turizm rakamlarında, 2016’ya oranla yüzde 2’lik bir artış gerçekleşirken, turizm sezonunun normal olduğu 2015’in ilk 4 ayına oranla ise yüzde 28.5’lik bir düşüş var.

Rus Turist Sayısı Arttı! Peki Almanya ve Hollanda?

Açıklanan rakamlara göre, 2016’nın ilk dört ayında 12 bin 39 turistin geldiği Rusya’dan 2017’nın ilk dört ayında 186 bin 845 turist geldi. Buna karşın Almanya’dan gelen turist sayısında yüzde 31’lik bir düşüş olduğu görülüyor. 2016’nın ilk dört ayında 331 bin 632 turistin geldiği Almanya’dan aynı dönem için 2017’de gelen turist sayısı 229 bin 51.

Hollanda’da Türkiye’ye gelen turist sayısında düşüş yaşandı. 2016’ya oranla 2017’nın ilk dört ayında yüzde 37’lik bir düşüşün yaşandığı Hollandalı turist sayısı 67 bin 986’dan 43 bin 105’e geriledi.

Rus turist sayısındaki artış ile Almanya ve Hollanda’dan gelen turist sayısındaki düşüş göz önüne alındığında Turizmde İyileşme Değil Zarardan Kar Var demek yanlış olmaz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turist, Rus Turist, Rusya, Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları