Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tatil öncesi bilgilendirme ‘turizmde güvenilir’ olmayı sağlıyor

24 Kasım, 2012 | 09:44

Antalya’nın Manavgat ilçesi Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, sürdürülebilir turizmin temelini güvenli bilginin oluşturduğunu söyledi.

Güvenli bilginin turizmde markalaşmayı sağladığını belirten Bulgurlu, Türkiye’de Türk Standard’ları Enstitüsü(TSE) turizmde güvenirlik üzerine ilk sözleşmeyi Manavgat Kaymakamlığı ile yaptıklarını kaydetti.

Manavgat Kaymakamlığı’nın bir ay önce hayata geçirdiği ‘Manavgat’a hoşgeldiniz’ projesiyle turizmde güvenilir olmayı perçinlediklerini belirten Bulgurlu, cep telefonu mesajı ve internet üzerinden 5 dilde bilgilendirme ile Roma, Londra, Paris, Berlin, Paris, Oslo, Brüksel, Viyana, Zürih, Moskova ve Amsterdam’dan Antalya’ya tatile gelecek olan turistlere bölgenin tarihi ve doğal zenginlikleri hakkında bilgilendirme yaptıklarını söyledi.

Turizmde doğru bilgilendirmenin çok önemli olduğunun altını çizen Bulgurlu, Almanya’daki ve Rusya’daki bir turistin tatil öncesi Side Apollon Tapınağı, Side Antik Tiyatro, Selge Antik Kent, Manavgat Şelalesi, Manavoğlu Kalesi, Side Müzesi ve Altınbeşik Mağarası’nı hakkında kendi dilinde bilgi sahibi olmasının kültür turizminde markalaşmayı sağladığını kaydetti. Bulgurlu, güvenilir turizm üzerine şu bilgileri verdi:”Proje kapsamında verdiğimiz güvenilir turizm hizmetiyle turistlerin tatil öncesi bölgeyi yakından tanımasını sağlıyoruz. Bu aynı zamanda turizmde güvenilir olmayı sağlıyor. Turist tatil öncesi bilgilendirme ile kaldığı süre içinde zamanı iyi bir şekilde kullanarak tarihi ören yerleri ziyaret ediyor. Buda turizmde güvenilir olmaya bağlı kalıcılığı sağlıyor. Turisti seyahat öncesi bilgilendirme hizmetini ilk Manavgat’ta hayata geçirildi. ”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Altınbeşik Mağarası, Emir Osman Bulgurlu, Manavgat Kaymakamlığı, Manavgat şelalesi, Manavoğlu Kalesi, Selge Antik Kent, Side Antik Tiyatro, Side Apollon Tapınağı, Side Müzesi, Turizm, Turizm Haberleri, turizmde güvenilir, turizmde güvenilir olmak, turizmde güvenilirlik,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları