Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde Bayram Beklentisi

24 Haziran, 2017 | 10:03

Turizmde Bayram Beklentisi

Ramazan sonrası, dört günlük bayram tatili vatandaşları heyecanlandırdığı kadar turizm sektörünü de heyecanlandırıyor.

Medya Takip Merkezi (MTM) ay boyunca turizm sektöründe öne çıkan açıklamaları inceleyerek, bayram tatili öncesi sektörün nabzını tuttu. İşte araştırmanın detayları

Türk turizminin 2016 yılında yaşadığı zor dönemin ardından, bu yıl bayramı milat kabul eden sektör paydaşlarından ay boyunca rezervasyon rakamlarına ve otellerin doluluk oranlarına yönelik olumlu açıklamalar basına yansıdı. Okulların kapanmasıyla gelen dört günlük tatilin turizmde patlama yaratarak, ekonomiyi canlandırması bekleniyor.

Bayramda 200 bin kişi 300 milyon lira harcayacak

Son olarak Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy tarafından yapılan açıklama bayram tatilinin ekonomiyi canlandıracağı sinyallerini verdi. Başaran açıklamasında seyahat acenteleri vasıtasıyla dört günlük tatile çıkacak kişi sayısının yurt içine 180 bin, yurt dışına 20 bin civarında olmasını öngördüklerini belirterek, seyahatlerin 250 – 300 milyon liralık ekonomik büyüklük yaratmasını beklediklerini açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Bayram, Turizm, Türsab,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları