Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde Bayram Beklentisi

24 Haziran, 2017 | 10:03

Turizmde Bayram Beklentisi

Ramazan sonrası, dört günlük bayram tatili vatandaşları heyecanlandırdığı kadar turizm sektörünü de heyecanlandırıyor.

Medya Takip Merkezi (MTM) ay boyunca turizm sektöründe öne çıkan açıklamaları inceleyerek, bayram tatili öncesi sektörün nabzını tuttu. İşte araştırmanın detayları

Türk turizminin 2016 yılında yaşadığı zor dönemin ardından, bu yıl bayramı milat kabul eden sektör paydaşlarından ay boyunca rezervasyon rakamlarına ve otellerin doluluk oranlarına yönelik olumlu açıklamalar basına yansıdı. Okulların kapanmasıyla gelen dört günlük tatilin turizmde patlama yaratarak, ekonomiyi canlandırması bekleniyor.

Bayramda 200 bin kişi 300 milyon lira harcayacak

Son olarak Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy tarafından yapılan açıklama bayram tatilinin ekonomiyi canlandıracağı sinyallerini verdi. Başaran açıklamasında seyahat acenteleri vasıtasıyla dört günlük tatile çıkacak kişi sayısının yurt içine 180 bin, yurt dışına 20 bin civarında olmasını öngördüklerini belirterek, seyahatlerin 250 – 300 milyon liralık ekonomik büyüklük yaratmasını beklediklerini açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Bayram, Turizm, Türsab,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları