Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde 2023 beklentisi: 50 milyon turist ve 50 milyar dolar!

29 Mayıs, 2018 | 15:42

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2023 yılı turizm beklentisini ortaya koydu. Bakan Çavuşoğlu, “Bu sene turist sayısında ciddi bir artış var. Dolayısıyla 50 milyona doğru emin adımlarla ilerliyoruz. 2023 yılında 50 milyon turist ve 50 milyar dolar geliri inşallah yakalarız.” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “50 milyona doğru emin adımlarla ilerliyoruz. 2023 yılında 50 milyon turist ve 50 milyar dolar geliri inşallah yakalarız.” şeklinde konuştu.

Bakan Çavuşoğlu, Belek’te Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin düzenlediği toplantıda turizmcilerle bir araya geldi.

“50 milyon turist ve 50 milyar dolar”

Altyapı yatırımları yapıldığını, turizm sektörünün sorunlarının çözülmesi için gayret sarf ettiklerini anlatan Çavuşoğlu, tahsis sürelerinin uzatılmasıyla ilgili konuda da Kültür ve Turizm ile Maliye bakanlıklarının güzel çalışmalar yaptığına değindi.

Çavuşoğlu, turizmde 2023 hedefinin 50 milyon turist ve 50 milyar dolar gelir olduğunu belirterek, bu hedefe doğru emin adımlarla ilerlendiğini söyledi.

Geçen iki yılda yaşanan sıkıntıların aşılmaya başlandığına vurgu yapan bakan Mevlüt Çavuşoğlu, “Bu sene turist sayısında ciddi bir artış var. Dolayısıyla 50 milyona doğru emin adımlarla ilerliyoruz. 2023 yılında 50 milyon turist ve 50 milyar dolar geliri inşallah yakalarız. Fakat kişi başına elde ettiğimiz geliri artırmamız için hem turizmi 12 aya yaymamız lazım hem de kalitesini yükseltmemiz lazım.” yorumunda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Belek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Turizmde 2023 beklentisi, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları