Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmcinin seferberliği devam ediyor

25 Nisan, 2016 | 06:06

alman-seyahat-acentalari

Turizm sektöründe yaşanan sıkıntıları aşmak isteyen sektör temsilcileri, her geçen gün yeni buluşmalar ile bir araya geliyorlar ve çözüm yolları arıyorlar.

Almanya ́da uzun yıllardır faaliyet gösteren, sahibi Türk olan Alman seyahat acenteleri temsilcileri yeni kurdukları GPTA (German Premium Travel Agencies) hakkında bilgiler vermek ve karşılıklı neler yapılabileceği konularını tartışmak amacıya Lara’da bulunan Delphin Palace Otel’de bir araya geldiler. Toplantıda GPTA Başkanı Osman Benzer, GPTA Genel Sekreteri Hüseyin Baraner ile GPTA Başkan Yardımcısı Önder Sancarbarlaz konuşmacı olarak katıldı.

GPTA, 100 milyon Euro ciro yapan 13 acente tarafından kuruldu!

GPTA Başkanı Osman Benzer yaptığı konuşmasında, ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı günlerde Türk turizm sektörüne destek olmak için GPTA adlı birliğini kurduklarını söylerken, bu oluşumda yer alan acenteleri gelen konuklara tanıttı.

Osman Benzer, “Avrupa’da yürüttüğümüz çalışmaların bir parçası olarak, Türk kökenli Avrupa’ya yerleşmiş önemli seyahat acenteleri ile Antalya ‘da ki buluşmamızdaki amacımız bu zor zamanda çıkış yolları bulmak ve çözüm yolları üretmektir. Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ediyoruz. Almanya’da uzun yıllardır faaliyet gösteren, sahibi Türk olan Alman seyahat acenteleri ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı günlerde Türk turizm sektörüne destek olmak için GPTA adlı birliği kurmuştur. Federal Almanya yasalarına uygun bir şekilde kurulan GPTA çalışmalarına resmen başlamıştır. Hızla büyüyecek olan bu birlik şu an takriben 100 milyon Euro ciro yapan 13 acente tarafından kurulmuştur. GPTA üyeleri seyahat acenteleri gerçekleşen bu ciroyu büyük tur operatörlerinin ürünlerini pazarlayarak elde etmektedirler” dedi.

Siz güneşsiniz, ben ise şemsiye!

GPTA Genel Sekreteri olan deneyimli turizmci Hüseyin Baraner yaptığı açıklamasında, zor günde şahsi olarak turizmin daha iyi noktalara gelebilmesi adına varını yoğunu ortaya koydğunu ifade ederek, binlerce km. yol alarak Türkiye’yi dünyanın dört bir yanında anlattığını söyledi. Baraner, “ Çok zor bir piyasada yaşıyoruz. Oldukça zor bir dönem geçirdiğimiz ortadır. Ama her şeye rağmen çalışarak bu sıkıntılı dönemi atlatabiliriz. Siz güneşsiniz, ben ise şemsiye. Ben üzerime düşeni fazlasıyla yapmaya çalışıyorum. Daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye şu anda fotoğrafla, video ile satılmıyor. Sadece Türkiye’yi çok iyi bilen müdavimler, Türkiye’yi satın alıyor. Ama yeni Türkiye ile ilgili tedirgin müşterileri buraya yeniden kazandırabilmemiz için iyi anlatımlara gerek var. Maalesef şu anda piyasada çok zor durumdayız. Çalışarak ve fikir üreterek iyi bir noktaya gelebiliriz”

Pazar günü burada antrenmandayız!

Baraner yaptığı açıklamasında, Türk turizminin yaşadığı sıkıntıları aşabilmek adına başlattıkları seferberlik kampanyasının yeni ve önemli bir aşamasında olduklarını söyleyerek, “ Avrupa’nın en önemli Türk kökenli, sahipleri Türk olan seyahat acentelerimiz ve otelcilerimiz ve basınımız ile bir araya geldik. Bugün burada alacağımız kararlar ile özellikle Almanya’da satışları arttırmak amacıyla yeni kampanyalar başlatacağız. Çünkü bugün burada Türkiye adına Alanya’da, Almanya’nın sokaklarında, caddelerinde satış yapan en önemli dinamikler burada. Onların bu büyük satış gücü ile Türkiye’mizi pazartesi gününden itibaren piyasalarda ciddi şekilde hareketlendireceğiz. Piyasalara saldıracağız. Pazar günü burada antrenmandayız” dedi.

Kendimizi Türkiye’nin Almanya’daki bir aynası, bir elçisi, bir bayrak yarışındaki koşucusu gibi görüyoruz!

GPTA Başkan Yardımcısı olan Önder Sancarbarlaz ise yaptığı açıklamasında, “ Amacımız burada, 13 tane kurucu üyesi olan 100 milyon ciro yapan bir birliği tanıtmak ve işbirliği içerisinde nelere yapabileceğimizi paylaşmaktır. Türk turizmciler ile bir araya gelip, turizm sektöründe farklı alanlarda çalışan bütün yatırımcısı ile satış pazarlamada yer alan arkadaşlar ile sıkıntılı bu günlerde neler yapabileceğimizi tartışıyoruz. Buradaki mesajımız, Türk insanın gerçekten yaşanan bu kriz döneminde, Avrupa’daki Türk insanının Türkiye’ye gerçekten sahip çıkması mesajıdır. Bunun uzun vadede bir çalışma olacağını tahmin ediyoruz. Bu oluşumda yer alan arkadaşlarımız hepside birbirinden kıymetli insanlar. Herkese teşekkür ediyoruz. Biz orda doğmuş, büyümüz, yaşayan insanlar olarak her zaman, Türkiye’nin oradaki bir aynası, bir elçisi, bir bayrak yarışındaki bir koşucusu olarak görüyoruz”dedi.

Halil ÖNCÜ-ANTALYA

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, German Premium Travel Agencies, GPTA, Turizm, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları