Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmcilerden erken rezervasyon uyarısı geldi!

08 Ocak, 2018 | 18:33

2018 erken rezervasyonlarını değerlendiren turizmciler, bu yıl artan yurt dışı talebi nedeniyle iç pazar müşterisinin sezonda yer bulmasının zorlaşacağı fiyatların yüksek olacağı uyarısında bulunuyor.

Bu yıl Rusya’nın yanı sıra, İngiltere başta olmak üzere, yurt dışından talebin yüksek olacağına dair genel bir kanı var. Yurt içi erken rezervasyonlarını değerlendiren turizmciler, yurt dışından oluşan talep nedeniyle yerli turistin sezonda yer bulmakta zorlanacağı ve fiyatların yüksek olacağını belirterek, ‘tatilinizi erkenden alın’ uyarısında bulunuyorlar.

“Erken almayan yer bulamayabilir”

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, erken rezervasyonun yerli turiste ciddi avantajlar sunduğunu hatırlatarak, “Bu kampanya fiyat avantajının yanı sıra turiste istediği yerde tatil yapma fırsatı da sunuyor. Özellikle bu yıl yabancı pazarlarda rezervasyonlar çok iyi gidiyor. Yabancı turist sayısında gelecek yıl ciddi bir artış yaşanacağını düşünüyoruz. Tatilini erken almayan yerli turist yer bulmakta zorlanabilir” şeklinde konuştu.

Erken rezervasyona talebin her yıl arttığını aktaran Osman Ayık, bu sayıyı 10 milyona çıkarmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

“İki katı ödeme yapsalar da yer bulamazlar”

Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran ise erken rezervasyonun bu yıl daha çok önem kazandığını belirterek, “Oteller geçen yıl son dakikaya kadar yerli müşteriye satış yapıyordu. Ancak bu yıl yurt dışı pazarlardan gelen rezervasyonları çok iyi. Yerli turist iki katı ödeme de yapsa otel dolduysa yer bulamaz. Bu nedenle bir an önce rezervasyonunu yaptırmalı” ifadelerini kullandı.

Bu yıl tatil sezonunun uzayacağını anlatan Onaran, “Mayıs başı talep daha çok Akdeniz’e. Sezonda ise Ege’de ciddi bir hareketlilik var. Erken rezervasyon satışlarımız geçen yıla göre yüzde 25-30 artış kaydetti.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Onaran, Ege turizm, Erken Rezervasyon, İngiltere, Rus Turist, Türk turist, Türk turizmi, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Yerli turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları