Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmciler isyan etti “Yahudilerle Türkler arasında kavga yok”

20 Ekim, 2009 | 12:21

İlhan Açıkgöz Getob Türkiye ile İsrail arasında yaşanan siyasi restleşme karşısında Marmaris’teki turizmciler isyan etti.

Güney Ege Turistik ve Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı İlhan Açıkgöz, “Ülkeler arasında politik krizler yaşanır, önemli olan halkların birliğidir” derken, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ da “Devletler, bir an önce iki halk arasında bir kavganın olmadığını beyan etmelidir” görüşünü dile getirdi.

İlhan Açıkgöz, “Dünyada birbirine karşı savaş yapmayan iki kavim Musevilerle Türkler’dir. Biz İsrail halkını ve Yahudileri seviyoruz. Onların ülkelerine gittiğimizde veya onlar bizlere geldiğinde sevgi ve saygı ile birbirimizi karşılıyoruz. Ülkeler arasında her zaman politik krizler yaşanabilir ama önemli olan halklar arasında kriz çıkmasın. Bu krizin ilerleyen günlerde tatlıya bağlanacağına inanıyorum” dedi.

İsmail Özbozdağ da “Kurtuluş Savaşı zamanında Kürt ve İsrailli, Yahudi hep birlikte mücadele verdi. Tarihimizde Osmanlı döneminden bu yana iki ülke insanları hep birlik ve beraberlik içinde yaşamıştır. Hükümetler, iki ülke halkları arasında kavganın olmadığını beyan etmek zorundadır. 2 yıldır yaşanan politik kriz nedeniyle geçen seneye göre Muğla Bölgesi’ne İsrailli ve Yahudi turist sayısında yüzde 50 gerileme yaşanmıştır. Bunun doğuracağı kötü sonuçların hesabını kimse veremez” diye konuştu.

Ali Gündoğan / DHA – Milliyet

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
GETOB, Güney Ege Turistik Otelciler Birliği, İlhan Açıkgöz, İsmail Özbozdağ, Museviler ve Türkler, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm Haberleri, Türkiye İsrail Gerilimi, Türsab,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları