Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmcilerden Hamamönü ve Ulucanlar’a tam not

27 Aralık, 2011 | 11:03

Altındağ Belediyesi tarafından da desteklenen Kültür Turizmi Zirvesi için Ankara’da bulunan katılımcılar, Hamamönü ve Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ni gezdi.

Önce Hamamönü’ne gelen yaklaşık 130 kişilik grup, tüm sokakları tek tek gezdiler. Konakları gezen, Sanat Sokağı’nda ise incelemelerde bulunan turizmciler, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşu üyeleri, sanatçıların aynı mekanda bir araya getirilmelerini önemli bir proje olarak değerlendirdiler. Her atölyeye giren, sanatçılarla yaptıkları çalışmalar hakkında sohbet eden misafirler, Hamamönü Söyleşileri’nin adresi Tarihi Kabakçı Konağı’nı da gezdi.

Gezinin ikinci durağında ise Ulucanlar Cezaevi Müzesi yer aldı. Koğuşları gezen, balmumu heykelleri inceleyen, zindanlara giren turizmciler, siyasi mahkumların eşyalarının sergilendiği bölümlerde de uzun süre kaldılar. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen ve birçoğu ilk defa Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ni gören turizmciler, restorasyon çalışmalarını ve müzenin düzenleniş şeklini çok beğendiklerini belirttiler. Gezi sonrası, Altındağ Belediyesi tarafından organize edilen akşam yemeğinde bir araya gelen katılımcılar, hem zirveyi değerlendirdiler hem de Altındağ Belediyesi’nin turizme kazandırdığı değerler hakkında konuşma imkanı buldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara kültür turizm zirvesi, Ankara Turizm, Ankara ulucanlar, hamamonu, Kültür Turizm Zirvesi, Turizmciler, Turizmciler hamamonu, Ulucanlar,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları