Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cibutili turizmciler Büyükşehir Belediyesi´ni ziyaret etti

29 Mart, 2013 | 14:57

Cibutili turizmciler Büyükşehir Belediyesi´ni ziyaret etti İşbirliği imkanlarını araştırmak için Bursa’ya gelen Cibutili turizmciler, Büyükşehir Belediyesi´ni ziyaret etti.

Cibutili heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına ağırlayan Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Bursa´yla Cibuti arasında başlatılacak her türlü girişime tam destek vereceklerini söyledi.

Heykel´deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen görüşmeye; Türk Hava Yolları (THY) Cibuti Sorumlusu Kayhan Bilgili, Karibu turizm şirketinden Ensar Tekin ve Gözde Demirel, misafir heyetten Muhammed Said, Mrs. Mako, Mr. Regueb ve Mr. Phillipe katıldı.

Türkiye ile Cibuti arasında turizm ve ticaret köprüsünü kurmak, tarihten gelen köklü bağları yeniden güçlendirmek istediklerini belirten THY Cibuti Sorumlusu Kayhan Bilgili, Türkiye´yi daha iyi tanıtmak için İstanbul´dan sonra Bursa turu düzenlediklerini ifade etti.

Organizasyonu Karibu turizm şirketiyle ortaklaşa gerçekleştirdiklerini belirten Bilgili, Cibuti´den gelen konukların özellikle Kapalıçarşı ve Koza Han yerleşkesine hayran kaldıklarını söyledi.

Cibuti´yi körfez kıyısında şirin bir yer olarak bildiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Cibutili turizmcileri Bursa´da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Misafirlerini Bursa´nın tarihi geçmişi hakkında bilgilendiren Başkan Vekili Karadağ, yapılan ziyaretin ileride yaşanacak muhtemel dostlukları daha da güçlendireceğine inandığını belirtti.

Kurulacak dostlukların kendilerini mutlu edeceğini vurgulayan Karadağ, “Cibuti´nin de aynen Türkiye gibi Avrupa ve Asya´da etki alanları bulunuyor. Bu açıdan ortak yönlere sahibiz. İnşallah işbirliği ve ticaret bağlantıları noktasında gelişme gösteririz. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür girişimlerin her açıdan başarılı olması için elimizden geleni yapmaya hazırız.” dedi.

Ziyaretin ardından Başkan Vekili Karadağ, konuklarına Bursa´yı hatırlatan çeşitli hediyeler verdi. Cibutili heyete belediye meclis salonunu da gezdiren Karadağ, meclisin işleyişi hakkında konuklarını bilgilendirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Bursa belediyesi, Bursa Turistik Yerler, Bursa Turizm, Bursa'da turizm, Cibuti, Cibutili turizmciler, Kayhan Bilgili, Recep Altepe, Recep Altepe bursa, Recep Altepe kimdir, THY, THY Cibuti Sorumlusu, Türk Hava Yolları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları