Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmciler, bayramda doluluk oranının yüzde 100’e ulaşmasını bekliyor

22 Ağustos, 2011 | 17:02

Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Cengiz Haydar Barut, Ramazan Bayramı tatilinde Antalya bölgesinde otellerin doluluk oranının yüzde 100 seviyesinde olmasını beklediklerini söyledi.

Side destinasyonunda eylül ayı sonuna otel rezervasyonlarının yüksek oranda olduğunu belirten Cengiz Haydar Barut, yaklaşan Ramazan Bayramı tatili ile ilgili Cihan Haber Ajansı (Cihan)’na açıklamada bulundu.

Bölgedeki otellerin doluluk oranının yüzde 97 seviyesinde olduğunun belirten Barut, bayram tatili ile birlikte bu oranın yüzde 100’e ulaşmasını beklediklerini kaydetti.

Bayram tatili rezervasyonlarının çok iyi durumda olduğunun altını çizen Barut, bölgeye gelen turist ağırlığını başta Almanlar olmak üzere Orta Avrupa ülke vatandaşlarının oluşturduğunu dile getirdi.
Son yıllarda bölgeye Orta Avrupa ülke vatandaşları yanı sıra Rus, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT), Baltık, İskandinav ve dünyanın değişik ülkelerinde konukların geldiğini belirten Barut, Side’nin her geçen yıl emin adımlarla dünya turizminde marka olmaya doğru ilerlediğini söyledi.

Barut sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sene çok iyi bir turizm sezonu yaşıyoruz. Yabancı turizmde yaşadığımız hareketliliği Ramazan Bayramı tatilinde yerli turist talebi ile bütünleştireceğiz. Bu bütünleşme ile bayramda bölgemizdeki tesislerin doluluk oranının yüzde 100 seviyesinde olmasını bekliyoruz. Eylül ayı sonuna kadarda bölgemizdeki otellerin Avrupa rezarvasyonları çok iyi durumda. Doluluk oranı yüksek seviyede.”

Evrenseki Turizm Derneği Başkanı Ali Güneş de bölgelerindeki otellerin doluluk oranlarının çok iyi durumda olduğunu ifade etti.

Bölge destinasyonuna bu yıl Rus ve Alman turistlerin yanı sıra İngiliz ve İskandinav ülke vatandaşlarının da ilgi göstermeye başladıklarını belirten Güneş, bayram tatilinde bölgedeki otellerin doluluk oranının yüzde 100’e ulaşmasını beklediklerini kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bağımsız Devletler Topluluğu, Cengiz Haydar Barut, Orta Avrupa, Side-Manavgat, Side-Manavgat Turizm, Turizm, Turizm Derneği Başkanı Ali Güneş, Turizm Haberleri, Turizmciler,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları