Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmciler 2017’de Yüzde 15 Büyüme Bekliyor

24 Haziran, 2017 | 11:38

Türk Turizmi

 

Dış Politika da yaşanan gelişmeler sonucunda kaynak pazarı Almanya ve Avrupa pazarını kaybeden Türk Turizmi toparlanma evresine girdiği inanılıyor.

 

Turizmciler 2017’de Yüzde 15 Büyüme Bekliyor

Hem dış turizmde hem de yerli turist açısından bu sezondan oldukça beklentili olan turizm sektörü, geçen seneye oranla yüzde 15 büyümeyi hedefliyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Hilton Dalaman Sarıgerme Genel Müdürü Tunç Batum, ” otel doluluk oranlarına baktığımızda turizm de kaybedilen eski ivme Haziran ayı ortalarından itibaren geri kazanılıyor. Doluluk oranları Ramazan Bayramında da yüksek. Her ne kadar Mayıs ve Haziran ayları orta karar bir dolulukla seneyi tamamlamış olsa da yıl sonuna kadar doluluk ivmesi bu şekilde devam ederse, yıl sonunda işletmelerin bilançolarına artı yazma ihtimalleri ciddi oranda artar gibi gözüküyor. 2016’ya göre ciroların yaklaşık %15 büyümesine bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Turizm alanında eski ivme geri kazanılmaya başlamasına rağmen turist başı harcamasının düşmesine de değinen Tunç Batum, “her ne kadar eski ivme geri kazanılıyor gözükse de fiyatlar geçen seneki fiyatlarla hemen hemen aynı seviyede. Bu bağlamda ortalama kişi başı harcama; doluluklar arttığında, fiyatlar aynı kaldığında, üzerine bir de kur etkisi eklendiğinde bir önceki  yıla göre düşüyor. İç pazar satışlar lider durumda. Geçtiğimiz yılla farklı olarak Avrupa pazarı ciddi kan kaybetti yerine Ukrayna ve Rus pazarı kuvvetlendi” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2017 Turizm, Hilton, Hilton Dalaman, Turizmciler, Türk turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları