Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmciler 2011 sezonundan umutlu / Turizm Haberleri

26 Ocak, 2011 | 10:28

Turizmciler 2011 sezonundan umutlu / Turizm Haberleri

Turizmciler, 2011 turizm sezonundan umutlu olduklarını söylediler. Antalya’nın Manavgat ilçesi Evrenseki Turizm Derneği Başkanı Ali Güneş konuyla ilgili yaptığı konuşmada, yeni yıl erken rezervasyonlarının çok iyi durumda olduğunu açıkladı.

Evrenseki Turizm Derneği Başkanı Ali Güneş, Adalya Resort Otelde yaptığı basın açıklamasında 2011 turizm sezonuyla ilgili değerlendirme yaptı. Güneş, Evrenseki bölgesini de kapsayan Side destinasyonuna gelen turist yoğunluğunu, başta Almanlar olmak üzere Orta Avrupa ülkelerinin oluşturduğunu belirtti. Güneş, yeni pazar alanlarının ise İngiltere, Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ve İskandinav ülkeleri olduğunu kaydetti.

Yeni turizm sezonundan çok umutlu ve iyimser olduklarını belirten Güneş, 15 bin yatak kapasiteli Evrenseki’nin son yıllarda dünya pazarında parlayan yıldız olduğunu kaydetti. Güneş, “Bölgemize gelen turist yoğunluğunu Orta Avrupa ülkeleri oluşturuyor. Son yıllarda İngiliz ve İskandinav ülke turistlerinde yüzde 15’lik bir artış var. Bölgede erken rezervasyonlardan ötürü istediğimiz ölçüde Rus turist gelmiyor. Orta Avrupa ülkeleri yanı sıra İngiliz turist bölgemize yoğun ilgi gösteriyor. İskandinav ülkelerinin önde gelen TUI Nordic gibi tur operatörleri bölgemize çok önem veriyor. Bölgemiz İskandinav ülke vatandaşları için çekim alanı.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adalya Resort Otel, Ali Güneş, Evrenseki Turizm Derneği Başkanı Ali Güneş, Haber, TUI Nordic, Turizm 2011 Sezonu, Turizmciler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları