Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Francis Ford Coppala’yı Türkiye’ye davet etti

07 Ekim, 2009 | 05:13

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Türkiye’nin tanıtımı için  “The Godfather” (Baba) filmlerinin yönetmeni Francis Ford Coppola’yı Türkiye’e davet etti.
francis_coppola Önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelecek olan ünlü yönetmen Coppola’nın Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay isteği doğrultusunda Türkiye’de film çekeceği öğrenildi. Günay’ın Türkiye’nin tanıtımında etkili olacağını düşünerek, bakanlık olarak ünlü yönetmene ayni yardım sözü vereceği belirtiliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileriyle yaptığı ön görüşmede, elinde hazır projelerinin bulunduğunu ifade eden Coppola’nın, çekmeği düşündüğü filmin tamamını Türkiye’de çekmeyi planladığını öğrenildi. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da bunun üzerine ünlü yönetmeni Türkiye’ye davet ederek, kendisine destek olunacağı sözünü verdi. Bu arada ünlü yönetmenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la da görüşme yönünde talep ilettiği, programının uygun olması durumunda Erdoğan’ın bu talebe sıcak baktığı ifade edildi. ‘Godfather’ı beyazperdeye aktardı Coppola, 40’lı ve 50’li yılların İtalyan mafyası Carleone ailesinin efsanevi yaşam öyküsünü anlatan Mario Puzo’nun ünlü kitabı “The Godfather”ı başarılı bir şekilde beyazperdeye aktardı. Oyuncularından ki- Marlon Brando, Al Pacino’yla özdeşleşti- kurgusuna, atmosferine ve de unutulmaz müziklerine kadar “The Godfather”ın 3 serisi, sinema tarihinin klasikleri arasında yer alıyor….

Apocalypse Now filmiylede unutulmazlar arasına giren Coppola’nın aynı zamanda Kaliforniya’da Cafe Zoetrope ve Cafe Rosso &  Bianco adıyla iki İtalyan restaurantı işletmektedir.

Restaurantların şarap menüleri Coppala’nın bağlarından elde edilen üzümlerden yapılmaktadır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Al Pacino, Apocalypse Now, bağlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cafe Rosso & Bianco, Cafe Zoetrope, Carleone ailesi, Francis Ford Coppala, İtalyan restaurantı, Kaliforniya, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Mario Puzo, Marlon Brando, şarap menüleri, The Godfather Baba, Türkiye, Türkiye'nin tanıtımı, Türkiye’de film çekmek, üzümler,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları