Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Yazarlarından 2018 Troia Yılına Destek

21 Nisan, 2017 | 15:36
Turizm Yazarlarından 2018 Troia Yılına Destek

Turizm Yazarları Turizm Haftası kapsamında Çanakkale’yi ziyaret etti.

İstanbul ve Antalya’da görev yapan turizm yazarı ve gazeteciler Turizm Haftası kapsamında Çanakkale’yi ziyaret etti.

Gezinin ilk gününde Gelibolu Yarımadası’nı ve Şehitlikleri gezen Turizm yazarları, ikinci gün de Troia Antik Kenti’ni gezip burada düzenlenen 2018, ‘Troia Yılı’ konulu basın toplantısına katıldı. Troia dışında dar bir zaman olmasına rağmen Assos Antik Kenti ve Apollon Smintheus Tapınağını da gezen konuk gazeteciler ardından Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın da katılımı ile Çanakkale’de Parion Otel’de düzenlenen gala yemeğinde Çanakkale Protokolü, Çanakkaleli gazeteciler ve sektör bileşenleri ile bir araya geldiler.

Gezinin ilk günü Gelibolu Yarımadası, şehitlik ziyareti yaptılar!

Gezinin ilk günü Kültür ve Turizm Çanakkale İl Müdürlüğü tarafından 41’inci Turizm Haftası ve 2018 Troia yılı kapsamında kente gelen turizm yazarları ve gazeteciler, Gelibolu Yarımadası’nı gezdi.

Bölgeyi rehberler eşliğinde gezen gazeteciler burada bol bol not alıp, fotoğraflar çektiler. İki gün boyunca Çanakkale turunda ellerinden fotoğraf makinesi ve kameralarını bırakmayan heyet Grand Anzac Otel’de konakladı.

Troia Antik Kentinde basın toplantısı düzenlendi

Turizm yazarları ve gazetecileri gezinin ikinci gününe antik kent Truva ile başladılar. Antik kent girişinde; Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Dokuz’un karşıladığı turizm yazarlarına antik kent gezdirildi ve bilgilendirmelerde bulunuldu. Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Dokuz, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kılıç, Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (ÇATOD) Yönetim Kurulu Üyesi Armağan Aydeğer ile turizmciler toplantıya katılırken, 2018’in Troia Yılı olması nedeniyle duyulan memnuniyet ve gelinen durum ile sadece Çanakkale turizmi için değil ülke turizmi içinde yapacağı katkılar ifade edildi.

2018’e yönelik farklı etkinlikler düzenlenmeyi düşünüyoruz!

Dünyanın en önemli markaları arasında yer alan Truva’nın simgesi Truva atı önünde düzenlenen basın toplantısında Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, 2018 Troia yılında düzenlenecek etkinlikler ile daha çok ses getireceklerine inandıklarını söyledi.

Çanakkale Vali Yardımcısı Dağ, ” Hepimizin bildiği gibi uzun uğraşlar sonucunda 2018, ‘Troia Yılı’ ilan edildi. Çanakkale’de 2018’e yönelik farklı etkinlikler düzenlenmeyi düşünüyoruz. Troia’nın 2018 yılı için turizme çok büyük katkılarının olacağını düşünüyoruz. Sadece Çanakkale için değil, Çanakkale dışında da Türkiye’nin dışarıdaki itibarının tekrar eski konumuna gelebilmesi için büyük bir manevra ve güç olacağını düşünüyorum. Bununla ilgili hükümetimizin de hem yerel aktörler hem de genel bütçeden sağladığı imkanlarla çok ciddi anlamda Troia Yılı’nda bizlerin etkinlikler düzenlemesi gerekiyor. Çanakkale’nin, ülkemizin ve bölgemizin tanıtımında büyük bir rol oynayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Vali’den Turizm yazarları ve basına teşekkür

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ise gecede yaptığı konuşmasında, “15-22 Nisan Kültür ve Turizm Haftasında Turizm yazarları ve medya mensupları ile buluşma etkinliğinde bir arada olduğumuz için mutluyuz. Turizm Haftası nedeniyle ilimizin, ülkemizin ve dünyamızın büyük kültür mirası olan Troia ile ilgili 2018 yılının Troia yılı ilan edilmesi hususundaki sivil toplum örgütlerimizin inisiyatifi ile başlatılmış olan etkinliklerimize yaptığınız katkı için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Halil ÖNCÜ-ÇANAKKALE

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Troia Yılı, Turizm, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları