Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Turizm yalnız bırakılıyor”

25 Nisan, 2009 | 11:40

Turizm Komitesi Başkanı Osman Ayık Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Komitesi Başkanı Osman Ayık, kentten 400 milyon dolarlık tarım ihracatı yapılırken, turizmden sağlanan döviz gelirinin 8 milyar doları bulduğunu belirtti.

Antalya ekonomisinin lokomotifinin tartışmasız olarak turizm olduğunu vurgulayan Ayık, ekonomiye sağladığı bu katkıya rağmen turizm sektörünün yalnız bırakıldığını söyledi.

Tarım sektörü temsilcilerine seslenen Ayık, Antalya’dan yurtdışına 400 milyon dolarlık tarım ihracatı yapılırken, bunun iki katını sadece Antalya’daki turistik tesislerin çektiğini vurguladı.

Ayık, Antalya’ya ve Türkiye’ye sağladıkları bu kadar büyük katkıya karşılık yalnız bırakıldıklarını dile getirdi.

Antalya’nın bu yılki turizm hedeflerini de gözden geçiren Osman Ayık, geçen yıl Antalya’yı 2.5 milyon turist gönderen Rusya Federasyonu’nda büyük bir belirsizlik yaşandığını buna karşılık Polonya başta olmak üzere Orta Avrupa pazarından çok umutlu olduklarını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Ekonomi Haberleri, Osman Ayık, Polonya,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları