Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Haberleri / Tunus, Disney, Küba, İspanya, Bulgaristan büyük çıkışta

18 Ocak, 2011 | 16:31

Turizm Haberleri / Tunus, Disney, Küba, İspanya, Bulgaristan büyük çıkışta

2011 yılında en gözde tatil destinasyonları açıklandı: Tunus, Disney, Küba, İspanya, Bulgaristan büyük çıkışta

İngiltere’nin yüksek tirajlı gazetelerinden The Sun 2011 yılında yıldızı parlayan tatil bölgelerini ele aldı. Turistlerin en çok tercih ettiği destinasyonları yazan The Sun, Tunus, Disney, Küba, İspanya, Bulgaristan büyük çıkışta olduğunu bu bölgelerin ileriki yıllarda daha da revaçta olacağını yazdı.

Tunus’un yıldızı parlıyor

Kuzey Afrika’da Akdeniz’e kıyısı olan bir destinasyon olan Tunus son yıllarda büyük bir çıkış yakaladı.Tunus ‘da son yıllarda gelişen turizm ile birlikte birçok yatırım da beraberinde geldi. Uzmanlara göre, Tunus’ a gelen turist sayısı ileriki yıllarda daha da artacak. Vize gerekmeyen Tunus, genellikle deniz, kum, güneş için tercih ediliyor.

Disney çocuklu ailelerin ilk tercihi

Özellikle çocuklu ailelerin ilk tercihlerinden olan Disney popularitesini her daim sürdürüyor. Aileler çocuklaırına sürpriz yapıp karne hediyesi olarak Disney turu satın alıyorlar. Özellikle Bayram ve Sömestr Tatili nde büyük bir talebin yaşandığı Disneyland, çocuklu ailelerin ilk tercihlerinden. Aileler genellikle Paris’te bulunan Disneyland turlarına büyük ilgi gösteriyor.

Küba; Havana, Varadero, Pinar del Rio

Latin Amerika ülkesi Küba son yıllarda turizm açısından büyük bir çıkış yakaladı ve çıkışını da sürdürmeye devam ediyor.

Tur şirketleri Küba ‘yı ziyaret eden turistlerin genellikle Havana, Varadero ve Pinar del Rio ‘yu tercih ettiklerini belirtiyorlar.

İspanya’da Kanarya Adaları’ndaki Tenerife

Uzmanlar 2011 yılında Kanarya Adaları’ndaki Tenerife’nin tatilciler tarafından tercih edileceğini belirtiyorlar. 2010 yılındaki turist artışı ile göze çarpan İspanya 2011 yılında da bu çıkışını sürdürecek.

Eğlence ve kayak için Bulgaristan

Uzmanlar Bulgaristan ‘ın eğlence,gece hayatı ve kayak tatili için tercih edildiğini belirtiyorlar. Bulgaristan ‘dan bulunan Bansko, Borovetz ve Pamporovo kayak merkezleri her yıl binlerce kayak tutkununu ağırlıyor.Bulgaristan’ın Sofya şehri ise eğlence ve gece hayatı tutkunlarının ilk tercihlerinden.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2011 Gözde Tatil Destinasyonları, 2011 Yılı tatil, Aileler Disneyland, Bulgaristan, Disney, İspanya, Kanarya Adaları, Kayak Bulgaristan, Küba, Küba Turu, Tenerife, Tunus, Turizm Haberleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
18 Ocak, 2011

Ben ayni fikirde degilim.Tunus
bu sene enkötü Turizm sezonunu
gecirecek malesef!!Tunus´a gi
decek Turistlerin Ispanya ve
Türkiye ye kayacagi kanaatind
eyim.Arzum Avrupa Tur Operatö
rlerinin Ispanya ve Türkiye fiatlarini yüksek tutmamalari
dir.Fakat fiatlar yükselecek
ve fazla ucuz sezon indirimle
rine gitmeyecekler.Su anki Tü
rkiye yaz Sezon ucuslari Avru
padan gelenler icin cok pahal
li ve istek fazla olmasi nede
ni ile Tur Operatörlerinin ve
Türk Turizminin altin yili ola
caktir.IYI TATILLER.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ocak 18th, 2011 at 21:17 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları