Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde yeni moda: Torino Lezzet turları

22 Kasım, 2010 | 13:31

Turizmde yeni bir trend başladı: Torino Lezzet turları

İtalya’nın ünlü Torino şehrine yapılan lezzet turları büyük bir ilgi görüyor.

“Lezzetin Başkenti” olarak bilinen Torino, dünyanın birçok yerinden lezzet ve gurme turları kapsamında gelen turistlerle canlılığını korumaya devam ediyor. Tarih ve kültürün yanı sıra şarap, lezzet, bağ ve gurme turlarının da düzenlendiği İtalya’nın Torino kenti şöhretini giderek arttırıyor.

Kaliteli şarapları, yerel yemekleri, pastaneleri, kahveleri, restorantları ile bir çekim merkezi haline gelen Torino’da özellikle Piemento bölgesi revaçta.

İtalya ile çok sık çalışan World Travel Service seyahat acentesi Torino’ya gurme şarap ve lezzet turları düzenlediklerini ve grupların yanı sıra kişiye özel hizmet verdiklerini belirtiyorlar.

Yolcularına; otel, ulaşım, transfer,vize  gibi birçok hizmet veren World Travel Service yetkilileri gelen taleplerden memnun olduklarını belirtiyor.

Torino Lezzet turları ve “Tanrıların Yiyeceği” Beyaz Trüf mantarı

“Tanrıların Yiyeceği” oalarak adlandırılan Beyaz Trüf mantarı Torino’dan çıkartılıyor ve özellikle lezzeti ile ün salmış.

Dünyanın en pahalı yiyeceklerinden biri olan beyaz trüf şöleni, ekim başında başlıyor, aralık ayının ilk haftası sona eriyor. Kokusu ve lezzetiyle ünlü beyaz trüf mantarının pahallı olmasının sebebi ise mantarın bulunmasının çok zahmetli olması.

Ayrıca Torino topraklarında keşfedilen ve 200 yıllık bir geçmişe sahip olan birçok lezzetli bitki ve baharatlarla “aromatize” edilmiş vermutlar da bölegeye gelen turistlerin içini ısıtmaya yetiyor.

Torino lezzet turlarında kahve molası

Torino sokaklarında dolaşırken; kapılardan süzülen vanilya, krema, hamur, kahve kokuları insanı cezbediyor adeta…

Lezzetin Başkenti Torino’da sabah yürüyüşlerimde çörek, ekmek, kahve, öğle yürüyüşlerimde kavrulmuş soğan, salça, kızartma, ızgara et, baharat, akşamüstleri ise alkollü kokuları duyarak mest olabilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gurme Lezzet Turları, İtalya Lezzet Turu, İtalya Turları, Lezzet Turları, Şarap Turları, Torino Lezzet Turu, Torino Şarapları, Torino Turu, World Travel Service,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları