Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm toplantısında gergin anlar

28 Nisan, 2009 | 12:22

Marmaris’te düzenlenen turizm toplantısı, Kaymakam Serdar Polat ile Belediye Başkanı CHP’li Ali Acar arasında söz düellosuna sahne oldu.

Turizmcilerin de desteğini alan Başkan Acar’ın “Sorunları dinlemekten bıktık çözüm istiyoruz” demesi üzerine, Kaymakam Polat, “Muğla bölgesinde kesilen hanutçuluk cezalarının yüzde 90’ı Marmaris’ten. Hanutçuları ben getirmedim” yanıtını verdi.

Marmaris İlçe Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Kaymakam Serdar Polat başkanlığında Pineta De Lux Otel’de gerçekleştirildi. Belediye başkanlarının, toplantının içeriğini bilmediklerini söylemeleri ortamı gerginleştirdi.

Salona 20 dakika geç giren Kaymakam Polat’ın özür dileyip, “Bu gecikmemin 10 dakikası da belediyelerin bitmeyen yol çalışmaları yüzünden oldu” demesi Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın suratının asılmasına neden oldu.

Başkan Acar, “ Sıkıntı çok. Güvenlik, görüntü kirliliği, trafik, balici ve uyuşturucu müptelaları, seyyar satıcılar, hanutçuluk, hayat kadınları furyası hep konuşuluyor ama hala çözülemedi. Bakanlıklarda gürültü kirliliği ile ilgili Marmaris’ten gönderilmiş bine yakın dilekçe var. Biz şu ortamda hala hanutçuluğu konuşuyorsak ortada ciddi sorunlar var. Arz ve talep iflas etmiş durumda. 22 zabıta ile neye cevap verebiliriz ki? Hep birlikte çalışmalıyız” dedi.

Bu sözlere turizmcilerden de destek gelince Kaymakam Serdar Polat, “Haksız ve insafsız yaklaşıyorsunuz. 20 yıldan fazladır Marmaris’i tanıyorum. Hanutçuluk Marmaris’in yapısından kaynaklanıyor. Muğla bölgesinde kesilen hanutçuluk cezalarının yüzde 90’ı Marmaris’ten. Hanutçuları ben getirmedim. 70 bin yatak var. Peki ya kaç lokanta ve kaç sandalye var biliyor musunuz? Neden otel değil de lokanta ve barlarda hanutçu var? Önüne gelene ruhsat böyle bol keseden dağıtılırsa olacağı bu. Bu kadar küçük pastayı bu kadar kişi paylaşmaya kalkarsa olacağı bu. Aç kalan adam saldırır. Bana bırakırsanız ben hanutçuluğu hemen çözerim. 30 gün kapatırım bir yeri orası biter. Hanutçuluk da çözülür” diye konuştu.

Konuşmasını daha da sertleştiren Kaymakam Serdar Polat, “Bu işi böyle balta veya kılıçla çözmek olmaz. Birlikte yapalım, sonradan çatlak ses çıksın istemedim. Vasıflar yönetmeliği uygulanmalı. Adama büfe ruhsatı verilmiş herşey satıyor. Bunları ben mi verdim? Havanda su dövüyorsunuz. Ben çıkarırım yasayı, hanutçuluğu, trafiği, görüntü kirliliğini çözerim. Tamam seyyar satıcıları kaldırıyorum. Kimse plajda artık bir şey satamaz. Ama yine de hep birlikte çözüm üretmek istiyorum. Bu nedenle daha geniş çaplı toplantı yapılmasını ama bu kez buraya çok kişinin katılmasını istiyorum” görüşünü dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Acar, Marmaris, Marmaris Kaymakamlığı, Pineta De Lux Otel, Sektörel Turizm Haberleri, Serdar Polat,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları