Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Tanıtma Fonu harcamalarını STK başkanları yapacak!

11 Ocak, 2019 | 10:21

Turizm Tanıtma Fonu harcamalarını STK başkanları yapacak!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmciler ve STK temsilcilerinden oluşturulacak özel bir kurulun, Turizm Tanıtma Fonu’na sektörden toplanan paranın tanıtım için nasıl harcayacağına karar vereceğini açıkladı.

50 milyon turist 50 Milyar Dolarlık gelir hedefinin iki yıl içinde yakalanacağını öngören Bakanlık, 2023 için turizm hedefin de çıtayı yükseltti. Kultür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “Hedefimiz artık 50 milyon turist 50 milyar dolar değil, 2023’te 70 milyon turist 70 milyar dolar” ifadelerini kullandı.

Turizm Tanıtma Fonu harcamalarını STK başkanları yapacak!

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan bakan Mehmet Ersoy, “Pazarı ikiye ayırıyoruz. Birincisi bize yoğun turist tedariki yapan ülkeler, ikincisi potansiyel ülkeler. Bu bağlamda, Çin birinci sırada olmak üzere Japonya, Hindistan, Güney Kore gibi potansiyeli yüksek, hızla yol katedeceğimiz Asya ülkeleri için ayrı çalışıyoruz. Mevcut yolcu tedariki zaten yüksek olan ülkelerden vazgeçmeyiz, turist akışını artırmak için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Sektör karar verecek!

Mehmet Ersoy ayrıca, “Tanıtımla ilgili stratejide ciddi değişikliğe gidiyoruz. Tanıtım bütçesini artırıyor, Turizm Tanıtma Fonu’nu devreye alıyoruz. Yasasını bu yıl Meclis’e göndereceğiz. Turizm geliri en yüksek 10 ülkeye baktık, 7’sinde bu fonlar var.

Toplanan para, bakanlığımız tarafından değil, turizm sektörünün STK başkanlarından oluşturulan yönetim tarafından harcamaları yapacak. Sektör kendi adına kendinden topladığı parayı nasıl harcanacağına, tanıtımına karar verecek” diyerek sözlerine noktayı koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mehmet Ersoy, STK başkanları, Turizm Tanıtma Fonu, Türk turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları