Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Turizm sezonu erken kapanacak”

01 Ekim, 2009 | 11:04

Volkan Şimşek Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, Ekim ayı sonuna kadar Antalya’daki tesislerin yüzde 80’inin kapanacağını söyledi.

Antalya’da Ramazan Bayramı’nda yüzde yüz doluluğa ulaşan otellerde bayram sonrası dolulukta ciddi oranda düşüşlerin yaşandığını ifade eden Şimşek, ‘Geçmiş yıllar Kasım ayı içerisinde turizm sezonu sona eriyordu. Fakat bu yıl tesislerdeki doluluğun düşmesi nedeniyle Ekim ayı sonunda Antalya’daki tesislerin yüzde 80’i kapanacak” dedi.

POYD Başkanı Şimşek, Antalya’daki turistik tesislerin kapanmasıyla 250 bin turizm çalışanının işsiz kalacağını vurgulayarak, ”Antalya’daki tesisler, kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle birer birer kapanacak. Kapanma Ekim ayı sonuna kadar tamamlanır. Antalya’daki otellerin yüzde 80’ininde mevsimlik çalışan 250 bin kişi ise işten ayrılmak zorunda kalacak.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, POYD, POYD Haberleri, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Volkan Şimşek,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları