Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm sektörünü zorlu bir kış sezonu bekliyor

09 Ekim, 2015 | 08:42

Turizm sektörünü zorlu bir kış sezonu bekliyor TRT Antalya Radyosunda Akdeniz’in Sesi programına konuk olan turizm yazarı Halil Öncü, turizmdeki gelişmeleri dinleyiciler ile paylaştı.

Yapımcılığını Muhammet Irmak, Mustafa Cansız, Neslihan Pakel İl’in yaptığı Akdeniz’in Sesi programında spiker Hatice Aslan Ersan’ın sorularını cevaplayan Halil Öncü, İnternet ortamında gazetecilik yapmanın kolaylıkları ya da zorlukları, yazılı basına, televizyona, radyoya göre internet gazeteciliğinin durumu ile sektördeki son gelişmeleri dinleyiciler ile paylaştı.

Amatör ruhumuz hep ön planda!

Halil Öncü internet gazeteciliği konusunda yaptığı açıklamasında, “ İnternet gazeteciliği deyince aklımıza gelen tek şey anında habercilik oluyor. Programları takip ederek, sektördeki haberleri en kısa sürede yayına alıyoruz. Habercilikte amatör ruhumuz her zaman ön planda” dedi.

Sektörü zorlu bir kış sezonu bekliyor!

Programda bu yıl sektörün oldukça kötü bir sezon geçirdiğine dikkat çeken Halil Öncü, turizm sektörünün çok zor bir kış geçireceğine dikkat çekti. Öncü, “ Bu yıl sektör oldukça zor bir yıl geçirdi. Kış sezonu da özellikle çalışanalar açısından oldukça zorlu geçecek. Çok sayıda otelin şu anda kapandığını görüyoruz. Burada çalışan personeller ne zaman açılacağı belli olmayan otellerinden ayrılarak yeni sezonu bekleyecekler. 2016 sezonunun ne zaman açılacağı ise belli değil. Bölgede çok sayıda satılık ve kiralık otel duyumları alıyoruz. Özellikle sezon başında Rusya’da yaşanan ekonomik kriz ve ruble krizi sonrası azalan Rus turist sayısı son dönem yaşanan terör sorunları ve sınırımızda ve Suriye’de yaşanan gelişmeler ile daha da düşeceğe benziyor. Avrupalı turist de bu gelişmelerden endişeli görünüyor. Sektörde yeni Pazar arayışları ve tanıtım çalışmaları ise sürüyor. Bunun yanında yaşanan fazla yatak kapasitesi de turizmi etkileyen bir başka sorun” dedi.

2016 Antalya’nın yılı olacak!

Antalya’nın turizmdeki yerini de değerlendiren Halil Öncü, “ Tüm olumuz gelişmelere rağmen Antalya son dönem yaşanan gelişmeler ile dikkat çekiyor. EXPO 2016 Antalya için bir şanstır ve bunu iyi değerlendirmelidir. Kısa bir süre önce NATO zirvesinin ve Turizm Bakanları toplantısının Antalya’da gerçekleştirilmesi, Antalya’nın güçlü şehirler Birliği Üyesi olması ve dünyada çiçek açan şehirler arasında yer alması tanıtım açısından önemlidir. 2016 yılı içerisinde EXPO ile birlikte G20 Zirvesinin de Antalya’da yapılacak olması gözleri buraya çevirmektedir. Bu gelişmeler ışığında söylenecek tek söz, eğer değerlendirebilirse 2016 yılının Antalya’nın yılı olacağıdır” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz'in Sesi, Halil Öncü, TRT Antalya Radyosu, Turizm, Turizm Haberleri, turizm kış sezonu, Turizm sektörü, turizm sektörü kış sezonu,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları