Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Sektöründe Whatsapp Dönemi Başladı

15 Haziran, 2017 | 09:07
Whatsapp Turizmde Hizmete Başlıyor

Whatsapp Turizmde Hizmete Başlıyor

Türkiye’de Edirne valiliği artık Whatsapp üzerinden ihbar hattı ile denetimleri sıklaştırarak, şehre gelen turistlere kaliteli hizmeti arttırmayı hedefliyor.

 

Türkiye’de Turizm Sektöründe Whatsapp Dönemi Başladı

 

Edirne

Edirne

İnternet üzerinden ücretsiz mesajlaşma imkanı sağlayan popüler uygulama Whatsapp, turistler  tarafından da kullanılmaya başlandı. Whatsapp, dünyanın 180 ülkesinde 1 milyardan fazla kişinin akıllı telefonlarında kullanılan büyük bir uygulama olarak bilinmektedir. Son dönemde bu kadar popüler bir uygulama olan Whatsapp uygulaması, Edirne valiliği tarafından hayata geçirilen uygulama ile turizme de hizmet edecek.

Şehre gelen turist sayısının geçen yıla oranla iki kat artış gösterdiği Edirne’de, hizmet kalitesinin daha da üst seviyelere taşınması için “Whatsapp istek ve şikayet hattı” oluşturuldu.

 

Edirne Valiliğinin Uygulaması Nasıl İşleyecek?

 

Edirne Kapalı Çarşı

Edirne Kapalı Çarşı

Buna göre, kente gelen turistler gittikleri mekanda bir eksiklik gördüğü zaman hemen resmini çekecek, whatsapp üzerinden mesajını atacak. İlgili birim bununla ilgili müdahalesini hemen yapacak.

Edirne Valisi Günya Özdemir, kenti ziyaret eden turist sayısının her geçen gün arttığını belirten Vali Özdemir, A.A.’ya yaptığı açıklamda; kentteki çarşıların ve tarihi eserlerin dönüşümlerine ve restorasyonlarına büyük önem verdiklerini ancak önemli turizm merkezlerinin kaybedileceğini vurguladı.

 

Denetimler Artıyor

Vali Özdemir sözlerini şu şekilde devam etti; “Kente gelen turistlerimiz iş yerlerinde bir bir eksiklik gördüğü zaman hemen resmini çekecek, mesajını atacak. İlgili birim bununla ilgili müdahalesini hızlıca yapacak. Böylelikle esnafların üzerindeki denetimi daha sıkı bir şekilde yapmış olacağız. Bu da ülkemizde ilk defa olacak.”

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Edirne, Turizm sektörü, Türkiye, WhatsApp,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları