Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm sektöründe kredi kartı ile taksit sayısı 9 aya çıkacak!

24 Kasım, 2018 | 14:55

Turizm sektöründe kredi kartı ile taksit sayısı 9 aya çıkacak!

Turizm sektöründe kredi kartı ile tatile taksit sayısı 6 aydan 9 aya çıkacak. BDDK kredi kartlarında yönetmelik değişiklik taslağı ile kredi kartlarıyla yapılacak havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içi harcamalarında 6 ay taksit sınırı 9 aya çıkarılacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kredi kartlarında yönetmelik değişiklik taslağı ile kredi kartlarıyla yapılacak havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içi harcamalarında altı ay taksit sınırı dokuz aya çıkarıyor.

Turizm sektöründe kredi kartı ile taksit sayısı 9 aya çıkacak

Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesinin 7. fıkrasının 2. cümlesi şöyle değiştirildi: “Elektronik eşya alımlarında üç ay, bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, taşımacılık ile ilgili harcamalarda, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda altı ay, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır.”

Bu kapsamda, Yönetmelik değişikliği ile kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda altı ay taksit uygulamasına devam edilmesi, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda ise altı ay olan taksit sınırının dokuz aya çıkarılması öngörüldü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Banka kartları, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, BDDK, Kredi Kartları, Seyahat Acenteleri, Taksit sayısı, Tatil, Turizm sektörü, Yurt içi taksit,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları