Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm sektörüne 4 ayda 1,5 milyar lira yatırım teşviği

04 Haziran, 2013 | 11:15

Turizm sektörüne 4 ayda 1,5 milyar lira yatırım teşviği Turizm sektörüne yılın 4 ayında  130 proje için yaklaşık 1,5 milyar lira yatırım teşviği verildi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nden (AKTOB) yapılan açıklamada, bu yılın Ocak-Nisan döneminde turizm sektörüne 105’i komple yeni olmak üzere 130 proje için 1,55 milyar liralık yatırım teşvik belgesi verildiği bildirildi.

Açıklamaya göre, komple yeni yatırımı öngörülen 105 projede 6 bin 120 kişiye iş imkanı sağlanacak. Tesislere toplam 12 bin 600 oda ve 25 bin 300 yatak yapılacak.

Bu arada, yeni yatırımların yoğunluğuna bakıldığında, yüzde 36 ile Antalya ilk sırayı aldı. Antalya’yı yüzde 11 ile İstanbul ve yüzde 5 ile Muğla, Mersin ve Hatay izledi.

Tesislerin sınıf ve tür dağılımında ise yüzde 38,1 pay ile 3 yıldızlı tesisler ilk sırada yer aldı. Bunu yüzde 37,1 ile 4 yıldızlı tesisler, yüzde 10,5 ile 5 yıldızlı tesisler, yüzde 11,4 ile butik tesisler, yüzde 1,9 ile otel, yüzde 1 ile tatil köyü takip etti.

Yeni tesislerin tamamlanmasının ardından iş olanakları açısından en büyük pay yüzde 38 ile Antalya’nın oldu. Antalya’yı İstanbul, Muğla, Hatay, İzmir, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Gaziantep ve Yalova takip etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AKTOB, Turizm, Turizm Haberleri, Turizm sektör, Turizm sektörü, Turizm sektörü teşvik,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları