Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm sektörüne 4 ayda 1,5 milyar lira yatırım teşviği

04 Haziran, 2013 | 11:15

Turizm sektörüne 4 ayda 1,5 milyar lira yatırım teşviği Turizm sektörüne yılın 4 ayında  130 proje için yaklaşık 1,5 milyar lira yatırım teşviği verildi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nden (AKTOB) yapılan açıklamada, bu yılın Ocak-Nisan döneminde turizm sektörüne 105’i komple yeni olmak üzere 130 proje için 1,55 milyar liralık yatırım teşvik belgesi verildiği bildirildi.

Açıklamaya göre, komple yeni yatırımı öngörülen 105 projede 6 bin 120 kişiye iş imkanı sağlanacak. Tesislere toplam 12 bin 600 oda ve 25 bin 300 yatak yapılacak.

Bu arada, yeni yatırımların yoğunluğuna bakıldığında, yüzde 36 ile Antalya ilk sırayı aldı. Antalya’yı yüzde 11 ile İstanbul ve yüzde 5 ile Muğla, Mersin ve Hatay izledi.

Tesislerin sınıf ve tür dağılımında ise yüzde 38,1 pay ile 3 yıldızlı tesisler ilk sırada yer aldı. Bunu yüzde 37,1 ile 4 yıldızlı tesisler, yüzde 10,5 ile 5 yıldızlı tesisler, yüzde 11,4 ile butik tesisler, yüzde 1,9 ile otel, yüzde 1 ile tatil köyü takip etti.

Yeni tesislerin tamamlanmasının ardından iş olanakları açısından en büyük pay yüzde 38 ile Antalya’nın oldu. Antalya’yı İstanbul, Muğla, Hatay, İzmir, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Gaziantep ve Yalova takip etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AKTOB, Turizm, Turizm Haberleri, Turizm sektör, Turizm sektörü, Turizm sektörü teşvik,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları