Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm sektörü, 139 projeye 1,8 milyar TL teşvik aldı

06 Ağustos, 2012 | 12:51

Turizm sektörü 2012’nin ilk yarısında, 139 yatırım projesi için 1,8 milyar TL yatırım teşvik belgesi aldı.

Projelerin 118 adedi ile 28 binden fazla yeni yatak hizmete girecek. Ayrıca Ocak – Haziran döneminde alınan teşviklerle 7 bin 639 kişi istihdam edilecek. İstihdamın 7 bin 354’ü komple yeni yatırımlarla sağlanacak.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Ar-Ge Birimi’nin hazırladığı Turizm Yatırımları Analizi çalışmasına göre, turizm sektörünün aldığı ve komple yeni yatırımları öngören 118 projenin yüzde 33’ünü 4 yıldızlı tesisler, yüzde 28’ini 3 yıldızlı tesisler, yüzde 14’ünü 5 yıldızlı tesisler ile butik ve özel belgeli oteller oluşturuyor.

Komple yeni yatırımların il bazında dağılımında ise yüzde 17 ile İstanbul ilk sırada yer aldı. İstanbul’u yüzde 12 ile Antalya, yüzde 8 ile Muğla ve yüzde 7’den fazla pay ile İzmir izliyor. Bu 4 il aynı zamanda toplam teşviklerin yüzde 50’si alıyor. Aynı dönemde verilen yatırım teşvik belgelerinin diğer yarısı ise Anadolu’nun 35 ilinde bulunuyor. Turizm teşviklerinden yararlanan öğrenci yurdu projelerinin sayısı da 18’e çıktı. Bu projelerle Türkiye genelinde 4 bin 792 yeni öğrenci yatağı yapılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, AKTOB, Turizm, Turizm Haberleri, Turizm sektörü, Turizm sektörü teşvik, Turizm sektörü teşviki,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları