Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm sektöründe çalışan şoförler eğitimden geçirildi

29 Aralık, 2010 | 10:40

Sık sık kazalarla gündeme gelen turizm şoförleri eğitimden geçirildi. Eğitimi başarıyla tamamlayanlara sertifika verildi.

Antalya Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Turizm Şoförleri Derneği işbirliğiyle turizm sektöründe çalışan şoförlere yönelik 10 Kasım’da başlayan eğitim sona erdi. Eğitim süresince şoförlere trafik ve ilk yardım bilgisinin yanı sıra çevre bilgisi, çalışma yaşamı, görgü kuralları, kişisel hijyen, iletişim ve beden dili konularında eğitim verildi.

Eğitimlere katılan 450 kursiyer, Mehmet Zeki Balcı Turizm Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Ocak 2011’de açılacak ikinci kursta 300 şoför daha eğitimden geçecek.
Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, sertifika töreninde yaptığı konuşmada turizmin Türkiye’nin vazgeçilmezi olduğunu söyledi. Turizmde ihmal edilen hiçbir alan kalmaması için çalıştıklarını ifade eden Vali Altıparmak, bu manada turizm şoförlerine de önemli görevler düştüğünü kaydetti. Turistlerle yapılan anketlerde şoförlerin ve esnafların ‘kalitesiz davranış’ sergilediğinin ortaya çıktığını dile getiren Altıparmak, “Şoförlerimiz, Türkiye’yi ve Türk insanını temsil ediyor. O yüzden şoförlerimizin imajı çok önemlidir. Eğitimin sonu yoktur. Verilen eğitimler de gayet güzel. Bu eğitimden önemli faydalar göreceğinize inanıyorum.” dedi.

Antalya Turizm Şoförleri Derneği Başkanı Orhan Kayabaşı da, bini aşkın üyeleri bulunduğu bilgisini verdi. Üyelerinin tamamının eğitimden geçirileceğini belirten Kayabaşı, ehliyeti olan herkesin turist taşımasını eleştirdi. Turizm şoförlerinin kötü şartlarda çalışmasından yakınan Kayabaşı, “Geçmişte yaşadığımız örnekler kötü sonuçlanmıştır. Şuan iyi yerdeyiz. Eğer ciddiyetimizi bozmazsak çok iyi yerlere geleceğiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından eğitimini başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verildi. Sertifikaya hak kazananlar arasında Nazan Çelik ve Fatma İnceler adlı kadın şoförler de yer aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Turizm Şoförleri Derneği Başkanı, Antalya Valiliği, Mehmet Zeki Balcı Turizm Eğitim Merkezi, Turizm sektörü, Turizm Şoförleri, Turizm Şoförleri Derneği,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları