Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm sektörü balayı mevsimini açtı

24 Mayıs, 2013 | 13:10

Turizm sektörü balayı mevsimini açtı Balayı için en çok denizi tercih eden yeni evli çiftlerin, kültür turlarının yanı sıra farklı deneyimler yaşatan butik turlara gösterdiği ilgi de dikkati çekiyor.

Hayatını birleştirme kararı alan müstakbel eşlerin kafasını en çok balayında nereye gidileceği karıştırıyor.

Düğün mevsiminin yaklaşmasıyla balayını nerede geçireceklerine hala karar veremeyenler için tur şirketleri, çiçeği burnunda çiftlerin gönlünü, Türkiye’nin her isteğe cevap verebilecek potansiyeliyle çelmeye çalışıyor.

Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye, özellikle güneydeki kumsallarıyla balayı için nereye gideceklerine karar veremeyenlerin aklına ilk gelen yer olsa da binlerce yıl farklı kültürlere ev sahipliği etmenin avantajını da sunuyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ise yabancılar için hazırladığı turizm sitesinde, Türkiye’nin balayı destinasyonu olarak İstanbul, Antalya ve Kapadokya’yı öne çıkarıyor.

Türkiye’de balayı için İstanbul, Antalya ve Kapadokya’nın önerildiği yazıda, İstanbul, ünlü güzellikleri, sayısız alışveriş merkezi ve gece yaşamıyla baştan çıkarıcı bir balayı destinasyonu olarak tanıtılırken, Antalya’nın Akdeniz’in kıyısında muhteşem bir sahil ve huzurun büyüsünü yaşamak isteyenler için ideal bir tatil yeri olduğu ifade ediliyor.

Antalya’nın biraz dışında kalan Lara kumsalının, rahatlatıcı bir balayı isteyenler için ideal bir yer olduğu kaydedilirken, sıra dışı bir balayı arayanlar içinse özellikle su sporlarındaki çeşitliliğiyle dikkati çeken ve geleneksel bir yerleşim olan Konaklı tavsiye ediliyor. Deniz gezintileriyle Kiriş’in yanı sıra Beldibi, Çolaklı, Göynük, Tekirova ve Denizyaka da öneriliyor.

Kaya şekilleriyle ilgi uyandıran Kapadokya ise balayı için muhteşem bir destinasyon olarak lanse ediliyor. Son yıllarda çiftlerin Kapadokya’nın bacaya benzeyen kaya oluşumlarını manzarasına bakarken balonda veya tarihi bir mağara kilisede evlendikleri vurgulanıyor.

Balayına çıkacakların seçenekleri, elbette ki yalnızca yurt içinden ibaret değil. Pek çok ülkeye vizesiz seyahatin mümkün olması ve Türk Hava Yolları’nın direk uçuş rotasına aldığı yeni destinasyonlar, taze evlilerin düğünün ardından soluğu yurt dışında almasına da vesile oldu.

Ulaşım kolaylığının sağlanmasının ardından Türkiye’ye coğrafi olarak uzak olan Maldivler ve Uzakdoğu adaları en çok tercih edilen destinasyonlar haline geldi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya balayı, Balayı, balayı turları, Kapadokya, Kapadokya balayı, Kapadokya Gezisi, Kapadokya Turları, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maldivler, Maldivler Balayı, Maldivler Balayı Turları, Maldivler balayı turu, Maldivler Tatili, Türk Hava Yolları, Türkiye balayı, Türkiye balayı turları, Uzakdoğu adaları, Uzakdoğu adaları balayı, yurtdışı balayı, yurtdışı balayı turları, yurtiçi balayı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları