Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm sektörü Antalya Expo Center’da buluşacak

05 Ocak, 2011 | 15:26

Yerli ve yabancı konaklama işletmelerinden yoğun ilgi gören ve her yıl 25 binin üzerinde turizm sektör profesyonelinin ziyaret ettiği turizm fuarı Antalya Expo Center’da düzenlenecek.

‘22. Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyon İhtisas Fuarı (Anfaş Hotel Equipment)’ 19-22 Ocak 2011 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da düzenlenecek.

Kapılarını 22. kez açacak olan Hotel Equipment, turizm sektörünün en kapsamlı fuarı olarak görülüyor. Toplam 345 firmanın katılacağı fuarı, 800’ü yabancı olmak üzere 30 bin sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım AŞ (ANFAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, düzenlediği basın toplantısında fuar hakkında bilgi verdi. Toplantıya, fuara destek veren Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Yardımcısı Güray Parlak, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır, Antalya Şefler Birliği Başkanı Fahir Telli, Antalya İçmimarlar Odası Başkanı Hakan Külahçı ve Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Adnan Özsoy katıldı.

Fuarın, otel ekipmanları tedarikçileri için önemli bir alım noktası olduğunu belirten ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, Hotel Equipment’e, Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetlerden alıcı ve yatırımcıların da büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Çalık, turistik işletme, kamu ve özel sektöre ait konaklama-dinlenme tesisleri, toplu gıda tüketen işletmeler ve sosyal tesislere yönelik imalat ve ithalat işletmeleriyle turizmcilerin her yıl Hotel Equipment Fuarı’nda buluştuğunu kaydetti.

Suriye Şam Ticaret Odası, İran Tahran ve Tebriz ticaret odaları, Irak Erbil ve Kerkük ticaret odalarının kendi bölgelerinde Anfaş Hotel Equipment Fuarı’nın tanıtımını yaptıkları bilgisini veren Çalık, “Bu tanıtımlar sonucu Şam ve Tahran ticaret odaları heyeti, otel yönetici ve satın alma heyetleri ziyaret gerçekleştireceklerini bildirmişlerdir. Tebriz, Erbil ve Kerkük ticaret odalarından özel ticari heyetlerin yanı sıra, yatırım komisyonu ve ticaret müşavirlikleri heyetleri de kesinlik kazanmıştır. Ayrıca Ürdün, BAE, Mısır, Suudi Arabistan ve Bahreyn’den zincir otel ve konaklama tesislerinin yetkilileri fuarı ziyaret edeceklerini bildirmişlerdir.” diye konuştu.
Çalık, Rusya Otelciler Federasyonu Başkanı Aleksandr İvanov ve beraberindeki 20 kişilik bir heyetin de Anfaş Hotel Equipment Fuarı’nda görüşmelerde bulunacağını aktardı.

AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır, Antalya’nın fuarlar kenti olarak da anılmasını temenni ettiğini söyledi. Çorabatır, Antalya’daki otellerin iç mimarisi açısından Akdeniz çanağında rakipsiz olduğunu belirtti. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Yardımcısı Güray Parlak da “Oda olarak Hotel Equipment Fuarı’nı önemsiyoruz. İhtisaslaşmış bir fuar olarak çıtamızı her geçen gün artırıyor. Bu fuara sadece turizmci değil, birçok sektör ilgi gösteriyor.” diye konuştu.

ALTIN ŞEFLER HOTEL EQUİPMENT’DE YARIŞACAK

Fuar kapsamında aşçılara yönelik ‘Uluslararası Altın Kep Aşçı Yarışması’ düzenlenecek. Türkiye’deki tüm aşçı derneklerinin katılımıyla Aşçılar Federasyonu’nun önderliği ve Antalya Şefler Birliği’nin organizasyonuyla düzenlenecek yarışma; altın şef, altın pastacı, mutfakta güzel sanatlar, ekmekçilik, turizm otelcilik okulları, genç aşçılar, modern Türk mutfağı, mini soğuk büfe, üniversiteler ve makarna kategorilerinde gerçekleştirilecek. Antalya Şefler Birliği Başkanı Fahir Telli, yarışmaya Türkiye Aşçılar Federasyonu’na bağlı 16 dernek üyesinin yanı sıra 12 yabancı ülkeden toplam 6 bin aşçının katılacağını bildirdi.

INNOVDESING 2011 TASARIM YARIŞMASI DÜZENLENECEK

Fuar kapsamında, iç mekan ürünlerinin tanıtılması ve bu ürünlerin görsel ve mimari açıdan geliştirilmesi amacıyla Innovdesing 2011 Tasarım Yarışması düzenlenecek.
Antalya İçmimarlar Odası işbirliğiyle düzenlenecek yarışma, iç mimarlar ve üniversitelerin mimarlık bölümü öğrencilerine yönelik olacak. Antalya İçmimarlar Odası Başkanı Hakan Külahçı, yarışmaya şu ana kadar 67 projenin başvurduğunu açıkladı. Külahçı, yarışmada birinci olan içmimara 8 bin, öğrenciye ise 4 bin TL ödül verileceğini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ANFAŞ, ANtalya Expo Fuar Merkezi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Expo Fuar Merkezi, Fahir Telli, Sururi Çorabatır, Turizm Antalya Expo, Turizm Fuarı, Turizm sektörü Antalya Expo Center,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
zeynep erturk
02 Ağustos, 2012

ben porofosyonel arapca tercumanım seyahat engelim yoktur ciddi fırmalarla heryere gidebilirim teşekurler tel 05364586881

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ağustos 2nd, 2012 at 22:57 zeynep erturk mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları