Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm rakamları açıklandı! Yabancı turist sayısında artış var

26 Kasım, 2014 | 09:04

Türkiye’yi ziyaret eden yabancı turist sayısı yılın ilk 10 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5.57 artışla 33 milyon 528 bin kişiye yükseldi.

Türkiye’ye gelen en çok yabancı turist sayısında Almanya ve Rusya başa baş çekişiyor. Hürriyet’in haberine göre, Türkiye’yi ziyaret eden yabancı turistler, geçen yılın aynı döneminde yüzde 10.24 artışla 31 milyon 758 bin kişiye yükselmişti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre, yabancı ziyaretçiler Ekim ayında ise geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1.09 artışla 3 milyon 440 bin kişi oldu.

Bakanlık verilerine göre ilk 10 ayda Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında Almanya yüzde 14.36 pay ve 4.81 milyon kişi ile birinci, Rusya yüzde 13.03 pay ve 4.37 milyon kişi ile ikinci, İngiltere yüzde 7.48 pay ve 2.51 milyon kişi üçüncü sırada yer alırken, bu ülkeleri Gürcistan ve Bulgaristan izledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turist sayısı, turist sayısı artış, Turizm Haberleri, turizm rakamları, Turizm rakamları türkiye, Türkiye, Türkiye turist sayısı, Türkiye turizm, Türkiye yabancı turist,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları