Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde 124 yeni otel

22 Şubat, 2010 | 10:49

Turizmde 124 yeni otel rkiye’de 22’si 5 yıldızlı, 36’sı 4 yıldızlı, 7’si butik, 35’i üç yıldızlı, 24’ü yıldızı belirsiz olmak üzere toplam 124 yeni otel yatırımı yapılıyor.

54 otelde yenileme, modernizasyon yatırımları var.

Yeni yatırımlar arasında değerleri 150 milyon doları bulan tesisler bulunuyor. 400 odalı, 5 yıldızlı bir otel 35 milyon dolara çıkıyor. Buna göre şu sıralar yürüyen yeni projelerin yatırım tutarı 2.5 – 3 milyar dolar arasında. Yenileme yatırımlarıyla birlikte toplamı 3 – 3.5 milyar dolar civarında.

Yatırımlarda en büyük proje Akfen’in. Akfen ve  Accor 50 otel projesini hayata geçirdi.

En pahalı yatırım ise 150 milyon dolarla Makyol’un.

Ağaoğlu, 9 yeni otelle zincir kuracağını açıklamıştı.

Bu büyük ilginin nedeni ise Türkiye’de otel yatırımlarının geri dönüşünün rakiplerine göre daha kısa olması ve turizm sektöründe çok büyük potansiyel bulunması.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akfen ve Accor Grubu, Turizm otel, Turizmde 124 yeni otel, Türkiye Lüx Otel, Türkiye Otel Yatırımları, Türkiye Otelleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları