Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde kayıtlı istihdam 800 bine dayandı

21 Kasım, 2012 | 10:38

Turizm sektöründe kayıtlı çalışanların sayısı ağustos ayında yüzde 14’e yakın artarak 799 bin kişiye ulaştı.

Turizm sektörünün ülke istihdamından aldığı pay artmaya devam ediyor. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (Aktob) Ar-Ge biriminin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) verilerinden derlediği bilgilere göre; turizm sektöründe sigortalı olarak çalışanların ülke genelinden aldığı pay yüzde 6,4’ten yüzde 6,8’e yükseldi. Öte yandan SGK sigortalı çalışan sayısı verilerine göre; turizm sektöründe kayıtlı olarak çalışanlar ağustos ayında yüzde 13,9 artarak 799 bin kişi oldu.

Sektörün yiyecek içecek hizmetleri sahasında çalışanların sayısı yüzde 14,8 artarak 399 bine, konaklamada kayıtlı olarak çalışanların sayısı yüzde 12,7 artarak 289 bine yükseldi. Diğer yandan, seyahat acenteliği ve tur operatörlüğünde çalışanların sayısı yüzde 9,5 yükselerek 53 bine, havayolu sektöründe çalışanların miktarı yüzde 16 artarak 7 bin 500’e ulaştı. Spor, eğlence ve dinlence mekanlarında çalışanların sayısı ise yüzde 16 arttı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
dinlence, Eğlence, havayolu sektörü, seyahat acenteliği, Spor, tur operatörlüğü, Turizm, Turizm istihdam, Turizm sektörü, turizm sektörü istihdam,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları