Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde kaçak tur düzenleyenlere 5 bin lira ceza

12 Nisan, 2013 | 20:40

Turizmde kaçak tur düzenleyenlere 5 bin lira ceza Turizm sektöründe kaçak tur düzenleyenler sürekli denetlenecek.

Denetlemelerde,kaçak tur yapanlar tespit edildiğinde 5 bin lira ile cezalandırılacak.

Alanya’da faaliyet gösteren TÜRSAB’a bağlı üye seyahat acente yöneticileri, 2013 turizm sezonu öncesi bir otelde değerlendirme toplantısı yaptı.

TÜRSAB Alanya Bölgesel Yürütme (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu, üyelerinden görmüş oldukları kaçak turları kendilerine bildirmelerini istediklerini söyledi. sektörde kaçak çalışanların 5 bin lira para cezası ödeyeceğini ifade eden Çavuşoğlu,bu sezon sıkı denetimler uygulanacağını ifade etti. Şubat ayında yasa ile ilgili yönetmeliğin yayınlandığını hatırlatan Çavuşoğlu, kaçak çalışmaların yoğu olduğu bölgede Türkiye Rehberler Birliği (TUREB) ile denetimleri sıklaştıracaklarını ifade etti.

Yıl kontröllerine de başlayacaklarını ifade eden Çavuşoğlu, yeni kanunla turizm sektörü için önemli bir adım atıldığını işaret etti.Eskiden Turizm İl Müdürlüğü’nden ricada bulunarak denetimler yaptıklarını hatırlatan Çavuşoğlu, ancak bu yıl yeni yönetmelikle kaçak rehberleri önlemek için TUREB ile Turizm Müdürlüğü’nün bilgisi dahilinde istedikleri şartlarda denetim yapabileceklerini açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kaçak tur, Kaçak turizm, Suat Çavuşoğlu, Suat Çavuşoğlu haberleri, Tureb, Turist, Turizm, Turizm Haberleri, Türkiye Rehberler Birliği, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları