Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde kaçak tur düzenleyenlere 5 bin lira ceza

12 Nisan, 2013 | 20:40

Turizmde kaçak tur düzenleyenlere 5 bin lira ceza Turizm sektöründe kaçak tur düzenleyenler sürekli denetlenecek.

Denetlemelerde,kaçak tur yapanlar tespit edildiğinde 5 bin lira ile cezalandırılacak.

Alanya’da faaliyet gösteren TÜRSAB’a bağlı üye seyahat acente yöneticileri, 2013 turizm sezonu öncesi bir otelde değerlendirme toplantısı yaptı.

TÜRSAB Alanya Bölgesel Yürütme (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu, üyelerinden görmüş oldukları kaçak turları kendilerine bildirmelerini istediklerini söyledi. sektörde kaçak çalışanların 5 bin lira para cezası ödeyeceğini ifade eden Çavuşoğlu,bu sezon sıkı denetimler uygulanacağını ifade etti. Şubat ayında yasa ile ilgili yönetmeliğin yayınlandığını hatırlatan Çavuşoğlu, kaçak çalışmaların yoğu olduğu bölgede Türkiye Rehberler Birliği (TUREB) ile denetimleri sıklaştıracaklarını ifade etti.

Yıl kontröllerine de başlayacaklarını ifade eden Çavuşoğlu, yeni kanunla turizm sektörü için önemli bir adım atıldığını işaret etti.Eskiden Turizm İl Müdürlüğü’nden ricada bulunarak denetimler yaptıklarını hatırlatan Çavuşoğlu, ancak bu yıl yeni yönetmelikle kaçak rehberleri önlemek için TUREB ile Turizm Müdürlüğü’nün bilgisi dahilinde istedikleri şartlarda denetim yapabileceklerini açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kaçak tur, Kaçak turizm, Suat Çavuşoğlu, Suat Çavuşoğlu haberleri, Tureb, Turist, Turizm, Turizm Haberleri, Türkiye Rehberler Birliği, Türsab,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları