Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm İşletmelerinin Yeni Trendi “Sanal Gerçeklik”

30 Haziran, 2017 | 06:26
Sana Gerçeklik Turizmde

Sana Gerçeklik Turizmde

 

Turizm işletmelerinin yeni trendi “Sanal Gerçeklik”in nasıl bu kadar popüler oldu? İşte bazı avantajları

Turizm İşletmelerinin Yeni Trendi “Sanal Gerçeklik”

Teknolojinin gelişmesi ve turizm işletmelerinin de buna ayak uydurması gerektiğini keşfetmelerinin ardında, ilk akım olarak online satış kanalları ve tavsiye siteleri, gezgin blogları revaştaydı. Daha sonrasında, sosyal medya’nın ilgi odağı olması sonucunda; Instagram, Snapchat ve Youtube kanallarının popülerliğinin artmış. Bu da gezgin fenomenler yaratmışlardı. Gezi ve tatil deneyimlerini anlık paylaşabiliyor. Bu da tatil yapmak isteyenlere detaylı bilgi alma imkanı sağlıyordu.

 

Sanal Gerçeklik

Sanal Gerçeklik

Günümüzde artık “Sanal Gerçeklik” oyun konsolleriyle hayatımıza girmiş olsa da, yaygınlaşması için 2 yıl daha ihtiyaç olduğu belirtiliyor. Ama bu arada turizm işletmeleri çağa ayak uyduran ve teknolojik gelişmeleri hızlıca benimseyen kuruluşlar olarak, “sanal gerçeklik”i turizm sektörüne katkı sağlaması için kullanmaya başladılar.

 

Turizmde Sanal Gerçeklik Ne Kadar Yararlı?

 

Turizmde ” Sanal Gerçeklik”in kullanılmaya başlanması ne kadar yararlı olur diye düşünecek olursak, bir tatilci gitmek istediği tatil bölgesini “sanal gerçeklik” kullanarak bilgi edinmesi, bir acentenin resimlerinden bakarak veya bir fenomen gezginin videolarını izleyerek bilgi edinmekten daha avantajlıdır. Çünkü, kullandığı cihaz ile sanki oradaymış gibi bir oteli veya bir bölgeyi 360 derece deneme imkanı bulabiliyor. Bu da kararında büyük etki yarabiliyor.

 

Thomas Cook Sanal Gerçeklik

Thomas Cook Sanal Gerçeklik

 

Bir turizm işletmesi bu hizmeti verdiği zamanda ise güvenilirliğini ve sunduğu ürün kalitesini göstererek tatilciye kendisini kanıtlayabiliyor.

Şu anda teknolojinin artışı sonucu, Thomas Cook gibi büyük firmalar “Sanal Gerçeklik” deneyimini satış ofislerinde tüketicilerine sunmaya başladığı bilinmektedir. Google destekli “Sanal Gerçeklik” deneyimi ile tüketicilerinin güvenini kazanan ve satışlarını arttırdığı belirtiliyor. “Sanal Gerçeklik” sayesinde Thomas Cook müşterilerine istediği tur paketlerini satışlarını yapabiliyor.

Almanya ve İngiltere satış ofislerinde, “Sana Gerçeklik” kullanımı ile Thomas Cook  ilk üç ayda %40 geri dönüş ile uçak ve otel rezervasyonlarında 12.000 poundluk gelir sağladığını belirtti. Şu anda “Sanal Gerçeklik”de New York tur paketleri deneyimini ve tanıtımını yapan Thomas Cook, bu sayede New York tur paketlerini %180 arttırdığını belirtti.

Şu anda Amerika turları‘nda “Sanal Gerçeklik” hizmeti kullanıldığı belirtilirken yakın zamanda başka tatil bölgelerini de “Sanal Gerçeklik” ile yapılacağı belirtildi.

 

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Sanal Gerçeklik, Thomas Cook, Trend, Turizm İşletmleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları