Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm İşletme Belgesi olan tesislerin sayısı artıyor

14 Mart, 2011 | 12:07

Turizm İşletme Belgesi olan tesislerin sayısı artıyor. Turizm İşletme Belgesi olan tesislerin sayısı yüzde 62 arttı.

Turizm İşletme Belgesi ile turistlere hizmet veren tesislerin sayısı 2002’de 396 bin 148 iken; bugün yüzde 62,9 artış kaydederek 645 bin 267’ye yükseldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada; Türkiye’deki kaliteli turizm tesislerinin sayısının her geçen gün arttığı belirtildi.

Her sene Türkiye’de onlarca turizm tesisinin dünyanın en kaliteli tesisleri arasında gösterildiğine işaret edilen açıklamada, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği Turizm İşletme Belgesi ile turistlere hizmet veren tesislerin sayısı 2002’de 396 bin 148 iken; bugün yüzde 62.9 artış göstererek 645 bin 267’ye yükseldi.” denildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turizm İşletme Belgesi, Turizm İşletme Belgesi nedir, Turizm İşletme Belgesi olan tesisler, Turizm İşletme Belgesi tesisler, Türkiye Turizm İşletme Belgesi tesisler,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları