Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm için Küresel Etik Kuralları Özel Sektör Bildirgesi imzalandı!

05 Aralık, 2018 | 15:00

Turizm için Küresel Etik Kuralları Özel Sektör Bildirgesi imzalandı!

Turizm için Küresel Etik Kuralları Özel Sektör Bildirgesi imzalandı. Küresel Etik Kuralları Özel Sektör Bildirgesi imza töreni, İstanbul’da düzenlenen “3. Dünya Turizm ve Kültür Konferansı” kapsamında bakan Ersoy’un da katılımıyla gerekleşti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ev sahipliğinde Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) iş birliğiyle düzenlenen “3. Dünya Turizm ve Kültür Konferansı” kapsamında sorumlu ve sürdürülebilir Turizm İçin Küresel Etik Kuralları Özel Sektör Bildirgesi imzalandı.

Küresel Etik Kuralları Özel Sektör Bildirgesi imzalandı

Küresel Etik Kuralları Özel Sektör Bildirgesi imzalandı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’ın da hazır bulunduğu Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki imza töreninde “Dünya Değişmeden”in Kurucusu ve Genel Müdürü Tolga Özan, Etstur Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Suat Özbek, Serenas Group’tan Mustafa Fethi Gürbüz, Tura Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Erkunt Öner, bildirgeyi imzaladı.

İstanbul Deklarasyonu’nu Marina Diotallevi okundu

Dünya Turizm ve Kültür Konferansı’nın ardından UNWTO Etik, Kültür ve Sosyal Sorumluluk Bölümü Başkanı Marina Diotallevi, “Turizm ve Kültür Üzerine İstanbul Deklarasyonu”nu okudu. İki gün süren ve çok sayıda panel ve toplantının yapıldığı etkinlikte açıklanan bildirgede, BM 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi ve 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine daha fazla katkıda bulunmak için taahhüt edilecekler sıralandı.

Buna göre turizm, kültür ve yerel toplumla etkileşim içinde artan bir şekilde faaliyet göstermek, sürdürülebilir ve yaratıcı şehirler için kültür turizmini şekillendirmek, yaşayan mirası korumak için sorumlu turizmin rolünü geliştirmek, dijital dönüşüm vasıtasıyla herkes için kültür turizmini ileriye taşımak yönünde çalışmaların sürdürülmesi taahhüt edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
BM Dünya Turizm Örgütü, Dünya Turizm ve Kültür Konferansı, Kültür ve Turizm Bakanı, Küresel Etik Kuralları, Marina Diotallevi, Mehmet Ersoy, Selim Suat Özbek, Tolga Özan, UNESCO, UNWTO,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları