Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm huzurdan beslenen bir sektör!

09 Aralık, 2015 | 15:38

serdar balta Ottoman Hotel Imperial Genel Müdürü Serdar Balta, son günlerde yaşanan olayların turizm üzerindeki etkilerini değerlendirdi.

İstanbul’un tarihi yarımadası Sultanahmet’in en beğenilen butik otellerinden birisi olan Ottoman Hotel Imperial Genel Müdürü Serdar Balta turizmdeki gelişmeleri değerlendirdi. 11 yıldan bu yana görev aldığı Ottoman Hotel Imperial’de en zor sezonlardan birisini yaşadığına dikkat çeken Serdar Balta, yılbaşına yaklaşılan şu günlerde, bu periyotta son 11 yılın en kötü periyodunu yaşayacaklarını söyledi.

Turizm huzur arıyor!

Son günlerde yaşanan krizi değerlendiren Serdar Balta, “ Açıkçası değerlendirmelerime uçak krizinden önce Ankara Patlaması ile başlamak isterim. Çünkü rezervasyon akışımızda Ankara patlamasından sonra ciddi azalmalar meydana gelmeye başladı. Hemen akabinde Paris’teki saldırılar, Rusya’yla yaşanan uçak krizi ve son olarak Amerika’daki meydana gelen terör saldırıları sonrasında sadece ülkemizde değil dünyada bir seyahat sıkıntısı olduğunu düşünüyorum. Çünkü turizm huzurdan beslenen bir sektör. İnsanlarda dünyayı huzursuz gördüğünde, özellikle bölgemizi huzursuz gördüğünde bu rezervasyonlara yansımakta. 11 yıldır bu işletmedeyim. Özellikle yılbaşına yaklaştığımız bu periyotta son 11 yılın en kötü periyodunu yaşayacağız” dedi.

Dünyada bir seyahat sıkıntısı var!

Rus Pazarı ile ilgili görüşlerini de açıklayan Serdar Balta, “ Rus pazarı ile alakalı tarihi yarımadada çok büyük bir pazar olmasa da hemen komşumuz Laleli ve akabinde kendi içimizde güzel bir yarışta olduğumuz Antalya’mız oldukça sıkıntıda. Tabii ben bu duruma karamsar bakmak istemiyorum. Bu ilişkilerin düzeleceğini ve eski düzene gelebileceğimizi düşünüyorum. Karamsar olmamak lazım. Ancak maalesef dünyada oluşan bir durum olan İslamofobi var. Ve İslam ülkelerine karşı yine Mısır’da yaşanan son saldırıyı da eklersek bir seyahat sıkıntısının olduğunu görüyoruz. Bunları yıkmak da biraz zaman alacak.

Çin ve Hindistan Pazarı gündemde

Pazarlar değişiyor mu? sorusuna da cevap veren Serdar Balta, “ Evet pazarlar değişmeli. Çünkü şu anda Avrupa pazarında bir sıkıntı var. Alternatif olarak Hindistan, Çin gibi ülkelere girmeliyiz. Tabii ki bu tanıtımla, pazarlama ile ilgili. Avrupa pazarı sıkıntıya düştüğünde diğer alternatif pazarlar da cepte olmalı. Bu konularda da açıkçası Pazar farklılığını gözetmeliyiz. Tek bir tekelde, tek bir pazarda oynamak çok mantıklı değil. Ama Avrupa pazarı şu anda büyük bir sıkıntıda diyebilirim”

Halil ÖNCÜ-İSTANBUL

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Hindistan, Ottoman Hotel Imperial, Paris saldırısı turizm, Rusya turizm, Rusya-Türkiye, Serdar Balta, Turizm, Turizm Haberleri, Türkiye turizm,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları