Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm camiasından Spor Tarihine bir ilk !

21 Mart, 2012 | 11:09

Turizm Camiasının başarılı isimlerinden  World Travel Service’in Kurucusu Hürser Tekinoktay Türkiye’de ilk kez 2 yıl sonra yapılacak olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün kongresinde başkan adayı olduğunu açıkladı.

Yaptığı açıklama ile bir sonraki kongrede Beşiktaş kulübüne başkan adayı olacağını bildiren Hürser Tekinoktay, Beşiktaş’ın kötü gidişatının sadece yönetim zafiyetinden kaynaklandığını belirterek “Geçmişi büyük başarılarla dolu Beşiktaş’ın bundan böyle yönetsel bakımdan çaresiz kalmayacağını ve her türlü sorunun çözümü için benim ve değerli arkadaşlarımın Beşiktaş’ı yönetmeye hazır olduğumuzu ve bundan sonra yapılacak ilk kongrede Büyük Beşiktaş’ımızın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olduğumu kamuoyuna saygıyla duyururum” ifadelerini kullandı.

Tekinoktay’ dan TurizmTatilSeyahat.Com ‘a özel açıklama

Hürser Tekinoktay TurizmTatilSeyahat.com ‘ a verdiği özel demeçte 2 yıl önceden neden başkan adayı olduğunu açıkladı: “Büyük dernekler ve bunlara bağlı kurumların alt yapılarının sağlam, programlarının ve projelerinin çok önceden belirlenerek çalışmaların bu şekilde devam etmesi gerektiği düşüncesindeyim. Bir gün önce karar verip bir gün sonra adayım demek ve bir gün sonra adaylıktan vazgeçtim demek camialara ve kamuya hizmet eden kurumlara fayda sağlamayacaktır. Bu anlamda planlı, programı ve projeleriyle sağlam bir ekip anlayışı ve alt yapı ile 2 yıl sonra yapılacak olan başkanlık seçimleri için adaylığımı açıklamış bulunuyorum.” diyerek,

“Yeni Projelerle Turizm Sektörüne de büyük katkıda bulunacağız”

Beşiktaş’ın yurt dışında Türkiye’nin tanıtımında oynayacağı rolün yanı sıra Türk Turizmine getireceği yeni dinamik projelerle Turizm Sektörüne de büyük katkıda bulunacağını sözlerine ekledi.

Turizm Camiasının Başarılı ismi Hürser Tekinoktay’ın basın açıklaması şöyle;

Yeni yönetime destek verilmeli

Beşiktaş’ın içinde bulunduğu şartlar göz önüne alındığında yeni seçilecek olan Beşiktaş Başkanı ve Oluşacak Beşiktaş Yönetim Kuruluna tüm Beşiktaşlıların destek vermesi lazımdır.

Unutulmaması gereken önemli bir konu Beşiktaş her ne kadar zorluklar ile karşı karşıya kalmış ve kalacak olsa da tarihte olduğu gibi her türlü zorlukların üstesinden gelebilecek köklü ve şanlı bir yapıya sahiptir. Beşiktaş Jimnastik Kulübünün Başkanının ve Yönetim Kurulunun topyekun istifa ettiği şu günler de Beşiktaş için sıkıntılı bir durum teşkil etmiştir.

“Kan ve gözyaşı” sözleri spor ile bağdaşmamaktadır. 

Beşiktaş, sporla bağdaşmayacak ‘KAN ve GÖZYAŞI’ kelimeleri ile anılacak kadar acımasız bir duruma tarihte hiçbir zaman düşmediği gibi bu seçim vaadini de hiç bir Beşiktaşlı hak etmemektedir.

Kötü gidiş zafiyeti yönetimdedir

Kaldı ki değerli ezeli rakiplerimizin de son dönemlerde uyguladığı ekonomik hareketleri ve durumları incelendiği zaman, Beşiktaş’ın içinde bulunduğu bu durumun ezeli rakiplerinden çok farklı olmadığı da bir başka gerçektir. Beşiktaş’ın son dönemlerde yaşadığı kötü gidişat sadece yönetim zafiyetinden kaynaklanmaktadır.

Kişilere değil Kurumlara destek verilmelidir

İçinde bulunduğumuz konum çerçevesinde sadece Beşiktaş’ın çıkarları üzerine kurulmuş görev ve sorumluluk bilincinde bir duruş sergilemeye çalıştık. Dışarıdan verebileceğimiz tüm destekler kişilere değildi, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nü kapsamaktaydı. Süreç bizi daha farklı ve zorlu görev alma koşullarına zorlarsa da bundan çekinmeyeceğimizi burada vurgulamak isterim.

Bu kongre manzarası ciddiyetsizliktir

Beşiktaş’ı yönetmek, ayrıcalık, bilgi, bilimsel program, kapsamlı bir analiz ve ekip çalışması gerektirir. Ayrıca bu seçim öncesi son güne kadar adaylık açıklamaları ve çekilmeleriyle tezahür eden çeşitli kongre manzaralarının Beşiktaş’a yakışmayacak şeklinden camiamızın duyduğu rahatsızlık had safhaya gelmiştir.

Artık çaresizlik yaşanmayacak

Bu nedenle; 25 Mart’ta yapılacak Olağanüstü Kongreden sonra, geçmişi büyük başarılarla dolu Beşiktaş’ın bundan böyle yönetsel bakımdan çaresiz kalmayacağını ve her türlü sorunun çözümü için benim ve değerli arkadaşlarımın Beşiktaş’ı yönetmeye hazır olduğumuzu ve bundan sonra yapılacak ilk kongrede Büyük Beşiktaş’ımızın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olduğumu kamuoyuna saygıyla duyururum.

Hürser Tekinoktay

Hürser Tekinoktay kimdir?

İtalya’da Lazio Kulübünde uzun yıllar incelemelerde bulunmuş, Serpil Hamdi Tüzün’den sonra beş yıl Beşiktaş Alt Yapısında tüm yaş gruplarında antrenörlük yapmış 2000 yılında Süper Gençler Takımıyla Şampiyon olmuş, daha sonra Çanakkale Dardanelspor’da Teknik Direktörlük görevi yapmıştır.

Beşiktaş’ta olduğu gibi Çanakkale Dardanelspor’da da başarılı bir futbol geçmişi olmuştur.

Bu süreçte başta Nihat Kahveci, Yasin Sülün, Tunç Kip, Hasan Kabze, Gökhan Zan, Ali Cansun, Okan Koç, Tolga Seyhan olmak üzere bir çok üst düzey futbolcu yetiştirmiş, Süper Lig ve Milli Takım gibi profesyonel alanlarda yer almalarında büyük rol oynamıştır.

Antrenörlük hayatından sonra bir dönem Bir Gün gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

Turizme yurt dışı rehberliğiyle başladığı bilinen Tekinoktay, Dünyaca ünlü tur operatörlerinden World Travel Service’in kurucusudur.

Yönetiminde bulunduğu WTS ile 2010′da Güney Afrika’da yapılan Dünya Kupasında FIFA’nın Türkiye, Balkanlar, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetleri ve Orta Doğu’da tek yetkili TOP Official Partneri olmuştur.

TURSAB Genel Kurul Üyesi olan Tekinoktay İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Tekinoktay ayrıca Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 5946 sicil Numaralı 23 yıllık kongre üyesidir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beşiktaş, Beşiktaş Başkan Adaylığı, Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Beşiktaş Spor Kulübü, Hürser Tekinoktay, Hürser Tekinoktay basın açıklaması, Hürser Tekinoktay Beşiktaş, Hürser Tekinoktay kimdir, Hürser Tekinoktay Turizm, Turizm sektörü, Türsab, World Travel Service, WTS,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları