Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Harcamalarında Lider Değişmedi

14 Nisan, 2017 | 12:02

Turizm Harcamalarında Lider Değişmedi

Turizm Harcamalarında Lider Değişmedi. Çinli turistler yurt dışı seyahatlerde yaptıkları harcamalarla yine zirvede yer aldı.

BM Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından açıklanan 2016 verilerine göre, Çinli turistler yurt dışı seyahatlerde 2015’e göre yüzde 12 daha fazla harcama yaptı. Çinliler bu alanda zirveyi yine kimseye bırakmadı.

135 milyon Çinli turist, yurt dışına yaptığı seyahatlerde 261 milyar dolar harcadı.

Çin’in ardından ikinci sırada yer alan ABD, 121 milyar dolar harcama yaparken onu takip eden Almanya; 81, İngiltere 64, Fransa da 41 milyar dolar dolayında yurt dışı seyahat harcamasında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çinli turist, Dünya Turizm Örgütü,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları