Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm haftası kapsamında öğretmenler ve öğrenciler sahil temizliği yaptı

23 Nisan, 2012 | 14:01

Turizm Haftası etkinliği kapsamında Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Atakent beldesinde, sahil temizliği yapıldı.

Öğrenciler ve öğretmenlerin katıldığı sahil temizliğine Atakent Belediye Başkanı Hasan Uslu da çöp topladı. Sahil temizliği etkinliğine, Göksu Anadolu Lisesi, Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Kız Teknik Lisesi ve Silifke Lisesi okulundaki öğrenciler katıldı.

Plastik eldivenleri giyerek eline çöp poşetine alan Belediye Başkanı Hasan Uslu, öğrenci ve öğretmenlerle sahile atılan atıkları temizledi. Bölgede yaz mevsimi döneminde en fazla göç alan beldelerin başında gelen Atakent Beldesinde yaz sezonunun yaklaşmasıyla birlikte, sahil temizliği ile eksiklerin giderilmesi çalışmaları hızlandırıldı.
Atakent Belediyesinin destekleriyle yapılan sahil temizliğine liselerden yaklaşık 30 öğrenci katıldı.

Her vatandaşın çevre temizliği ve temiz bir çevreye sahip olunması noktasında duyarlı olması gerektiğine dikkat çeken Başkan Uslu, “Vatandaşlarımız evlerinin çevresinde 50 metrelik alanı temiz tutsa inanın çevre temizliği diye bir sorunumuz kalmaz. Dışarıdan beldemize gelen vatandaşlarımızda çevreye biraz daha duyarlı olsa böyle bir sıkıntı ortadan kalkar” dedi.

Sahilden çıkan cam, pet şişe, çöp poşet parçaları, mısır kabukları ve gelişi güzel çevreye bırakılan çöpler toplandı. Yaklaşık 3 saat süren temizlikte zabıta ekipleri de destek verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Göksu Anadolu Lisesi, Kız Teknik Lisesi, Mersin, Mersin Silifke, Sağlık Meslek Lisesi, Silifke Lisesi, Turizm Haftası, Turizm haftası Mersin, Turizm haftası sahil temizliği, Turizm haftası temizlik, Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları